Próbowali wywieźć kradzione drewno olchowe

Fot. KPP

LUBACZÓW. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Horyńcu-Zdroju zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali nielegalnego wyrębu i kradzieży drewna olchowego z lasu gminnego.

Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej komendy współpracowali z pracownikami leśnymi Urzędu Gminy w Horyńcu-Zdroju. Około południa, na jednej z dróg leśnych, funkcjonariusze napotkali ciągnik rolniczy z podpiętym wozem drewnianym, który był załadowany drewnem olchowym. W ciągniku przebywało trzech mężczyzn.

Policjanci i pracownicy gminy postanowili bliżej przyjrzeć legalności ładunku. Szybko okazało się, że przewożone drewno zostało pozyskane nielegalnie. Jeden z mężczyzn, 73-letni  mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój twierdził, że wyciął drewno z własnej działki. Policyjne oględziny wykazały jednak, że drewno zostało pozyskane nielegalnie z lasu gminnego własności gminy Horyniec-Zdrój i stanowi wartość 370 złotych. Mężczyzna widząc, że funkcjonariusze dysponują niepodważalnymi dowodami, przyznał się do winy i usłyszał zarzut nielegalnego wyrębu i kradzieży drewna.

tc/KPP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o