Próbował zaciągnąć dziewczynę w ustronne miejsce

Fot. Archiwum

TARNOBRZEG.  Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który zaczepił na ulicy idącą nastolatkę, złapał ją i próbował zaciągnąć w ustronne miejsce.

Niecodzienne zdarzenie rozegrało się pod koniec września br. w niedzielne przedpołudnie, przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu.  Do idącej chodnikiem 16-letniej dziewczyny podbiegł nieznany jej mężczyzna. Działając z zaskoczenia złapał ją w pół tułowia, ciągnąc za pobliski budynek banku. Przerażona nastolatka zaczęła wzywać pomocy. Wołanie usłyszał przypadkowy mężczyzna, który pomógł dziewczynie. Spłoszony napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

Dziewczyna o zdarzeniu zaalarmowała matkę, a ta policjantów. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego niezwłocznie przystąpili do poszukiwań napastnika. Liczne rozpytania świadków oraz praca operacyjna przyniosły efekty. Ustalono tożsamość mężczyzny.

W minionym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Tarnobrzega na ulicy, gdy szedł do lekarza. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Podczas przesłuchania przyznał się policjantom do popełnionego przestępstwa. Podejrzany usłyszał zarzut stosowania przemocy w celu zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Prokurator rejonowy zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

tc/KMP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o