Próbowali płacić “fałszywkami”

Policjanci zabezpieczyli fałszywe pięćdziesięciozłotowe banknoty. Fot. KMP Tarnobrzeg

SKOPANIE, gm. Baranów Sandomierski. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali w pościgu pięciu młodych mężczyzn, którzy wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty pięćdziesięciozłotowe.

We wtorek przed południem w miejscowości Skopanie w gminie Baranów Sandomierski, kilku młodych mężczyzn pojawiło się w sklepie spożywczym, gdzie zrobili drobne zakupy. Za towar zapłacili fałszywym banknotem o nominale 50 złotych. Młoda ekspedientka nie zorientowała się i przyjęła pieniądze.

Skuszeni łatwym zyskiem oszuści odwiedzili kolejny sklep. Jednak tym razem banknot wzbudził podejrzenia ekspedientki. Gdy wspomniała o swoich wątpliwościach, co do jego autentyczności, mężczyźni pospiesznie wyszli ze sklepu, wsiedli do samochodu i odjechali.

Kilkanaście minut później policjanci z wydziału kryminalnego zauważyli odpowiadających podanym rysopisom mężczyzn i po krótkim pościgu zatrzymali ich. Okazali się nimi  mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski.

Trzech 21-latków i ich dwóch wspólników w wieku 20 i 31 lat trafiło do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli trzy fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Trwają dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Mężczyźni jeszcze w środę zostaną przesłuchani i usłyszą prokuratorskie zarzuty.

en/KMP Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o