Próbowali zasadzić konopie

Fot. KMP

KROSNO.Trzej krośnianie odpowiedzą za nielegalną uprawę konopi. Mężczyźni próbowali posadzić kilkadziesiąt roślinek na łąkach znajdujących się na peryferiach Krosna.

W miniony czwartek, kilkanaście minut po godz. 6, Policja została powiadomiona o trzech podejrzanie zachowujących się mężczyznach, przebywających na łąkach w okolicy ul. Sikorskiego w Krośnie.

Kiedy radiowóz dojeżdżał na miejsce, mężczyźni rzucili się do ucieczki w pobliskie zarośla pozostawiając pudełko, w którym znajdowało się kilka sadzonek konopi. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg. Po chwili do działań włączyły się inne patrole oraz przewodnik z psem służbowym.
Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekinierów, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Krosna. Przy ul. Sikorskiego zabezpieczono również samochód, którym mężczyzna przyjechał w to miejsce.
Po sprawdzeniu pobliskiej łąki, policjanci ujawnili ponad 20 wysadzonych już krzaków konopi. Resztki roślin i doniczki, w których były wcześniej uprawiane znaleziono z kolei w samochodzie 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że wspólnie z zatrzymanym przebywali dwaj inni krośnianie w wieku 25 i 28 lat. Ostatecznie wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzut nielegalnej uprawy konopi. Za to przestępstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
tc/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.