Producenci żywności nagminnie oszukują

Konsumenci często nie patrzą na skład produktów, które lądują w koszyku. Potem się dziwią w domu, że mleko które kupili, wcale mlekiem nie jest. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Mleko nie od krowy, “produkt polski” z zagranicznych składników, czyli jak…

Życie w Polsce jest coraz droższe. Podwyżki cen odczuwamy również na żywności. Czy można zaoszczędzić na jedzeniu? Można, jeśli się ma ochotę na galaretkę mocno owocową, w której nie ma grama owoców.

Może się okazać, że pasztet drobiowy nie ma w składzie drobiu tylko tłuszcz wieprzowy, tkankę łączną wieprzową i susz marchwiowy, a ser wędzony nie odwiedził wędzarni tylko został potraktowany odpowiednim aromatem. Niestety nie zawsze w składzie producent ujawnia prawdziwe składniki użyte do produkcji. Produkt sprzedawany pod nazwą “Organiczny sok z aronii” został zrobiony z soku z jabłek i koncentratu jabłkowego, a “Chleb wiejski” z Sulęcina nie ma na etykiecie informacji o użyciu “polepszacza do pieczywa mieszanego w płynie Hydra Mix Plus”.

Reklamowany jako naturalny “ser pełnotłusty śmietankowy” wcale naturalny nie jest, bo zawiera barwnik i substancję konserwującą. Wprawdzie “majonez tradycyjny” miał wpisane w składzie żółtko jaja, szkoda tylko, że nie dodano ważnego “w proszku”.

Trzeba zwracać uwagę na to, co kupujemy
Producenci często “zapominają” ujawnić wszystkie składniki, których użyto do produkcji. Z takimi oszustwami walczy Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Niestety nie wszystkie oszustwa producentów są niezgodne z prawem. Dlatego trzeba bardzo dokładnie zwracać uwagę na to, co rzeczywiście kupujemy. Produkowane przez Spółdzielnię Mleczarską w Rypinie “Łąkowe” wygląda jak mleko, ale jest napojem UHT, gdzie w składzie zastosowano tłuszcz roślinny zamiast krowiego. Takie zachowanie jest całkowicie legalne, bo producent informuje o tym na opakowaniu.

Blanka Szlachcińska

do “Producenci żywności nagminnie oszukują”

 1. emigrant

  Jezeli mleko nie jest od krowy to klijent dostal produkt ktory jest drozszy !! ZYSKAL na wartosci towaru.
  Mleko od kozy i jego produkty kosztuja 7 razy tyle co krowie. Mleko sojowe 2 krotnie drozsze od krowiego. NAJTANSZYM produktem jest mleko krowie. Mleko krowie odtluszczane kosztuje o 50 % drozej od pelnotlustego. Trzeba zaplacic za „prace ludzka” a ten wlasnie produkt PRACA LUDZKA jest najdrozszy. Tak ksztaltuja sie ceny w krajach zachodnich. Z czasem dotrze do Polski ta ekonomia i nie da sie tego zmienic. Robol pracujacy za darmoche w Polsce i wykorzystywany poprzez producenta nie bedzie pracowal za poldarmo. Niedlugo MUSI sie to zmienic. Znikna doplaty za nic nie robienie dla chlopow pijacych piwo pod GS-ami. Skonczy sie pijanstwo za posiadanie ziemi. Prawdziwi rolnicy beda pracowac na gospodarstwach i ceny beda jak w innych krajach.

 2. krzysztof

  Prym w tym wiodą małe, prywatne firemki. Często fałszują z czystej niewiedzy albo niedbałości.

 3. ROMAN

  i co dalej fałsz i cygaństwo na każdym kroku- gdzie są stosowne instytucje kontrolujące – tak dbają o niewolnika – czy chcą aby wcześniej odszedł na drugą stronę lustra- a fałszerze dalej produkują i mają się dobrze co ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.