Producent znaków drogowych – Tioman

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Firma Tioman produkuje różnego rodzaju znaki drogowe. Producent znaków drogowych Tioman ma obszerną ofertę a produkty jego są wykonane z jak najlepszych materiałów, odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne.

JAK DZIELIMY ZNAKI DROGOWE?

Znaki drogowe dzielimy na:
1. Znaki zakazu
2. Znaki nakazu.
3. Znaki ostrzegawcze.
4. Znaki informacyjne.

Wszystkie znaki mają typowe wymiary i są produkowane według stałych i określonych norm.

JASNA INFORMACJA
Znaki drogowe muszą być czytelne i muszą dawać odpowiednie informacje. Dlatego też wszystkie znaki drogowe produkowane przez firmę Tioman są bardzo dobrze widoczne z daleka i mają jasne i odporne na UV kolory. Podstawowe znaki drogowe to znaki zakazu, nakazu i ostrzegawcze. Oczywiście producent znaków drogowych proponuje także znaki informujące i oznaczające dane miejsca.

Znaki drogowe wykonane są w kolorystyce ogólnie znanej i takiej, która musi być przestrzegana w większej części świata. Jednak mimo tego, że wszystkie znaki są takie same, różnią się one jakością i wytrzymałością, w różnych warunkach wewnętrznych.

ZGODNIE Z NORMAMI
Wszystkie znaki muszą być wykonane według ustalonych norm, rozmiary ich są natomiast różne. Te same znaki występują w wersji znaków wielkich, dużych, średnich, małych i mini. Bez znaków drogowych trudno jest żyć. Na drogach byłby chaos i bałagan, gdyby nie były one ustawiane. Jednak jesteśmy tak do nich przyzwyczajeni, że nawet na nie nie zwracamy uwagi.

WEDŁUG ROZMIARÓW, GDZIE SĄ UMIESZCZANE JAKIE ZNAKI?
Producent znaków drogowych produkuje je w odpowiednich rozmiarach i tak, znaki drogowe dzielimy na:

  • znaki wielkie, wieszane przy jezdniach głównych i na autostradach,
  • znaki duże, wieszane przy drogach ekspresowych i dwu jezdnych,
  • znaki średnie, wieszane przy drogach jedno jezdnych i powiatowych,
  • znaki małe, wieszane przy drogach gminnych,
  • znaki mini, wieszane na różnego rodzaju słupkach przeszkodowych czy tablicach kierujących lub na wąskich uliczkach.

PORZĄDEK I ŁAD
To właśnie dzięki znakom drogowym na drogach i przy drogach panuje ład i porządek. Znaki ostrzegają, informują, nakazują i zakazują. Każdy znak drogowy musi być odpowiednio przystosowany do danej drogi, musi być wykonany w odpowiednim kształcie jak i w odpowiednich kolorach.

Artykuł sponsorowany