Produkowali papierosy maszynkami do… makaronu

Fot. KPP

JASŁO. Kilkadziesiąt kilogramów liści tytoniu i krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusz policji w mieszkaniu podejrzanych o nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych.

Od pewnego czasu do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej napływały informacje o nielegalnym handlu tytoniem bez wymaganych przepisami znaków akcyzy. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że produkcją wyrobów tytoniowych zajmują się dwaj mieszkańcy Jasła.

Policjanci wspólnie z pracownikami Służby Celnej weszli do mieszkania podejrzanych. Typowanie okazało się trafne. W trakcie przeszukania, w pomieszczeniach domu znaleźli kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej oraz prawie dwadzieścia kilogramów liści tytoniu. Ponadto ujawnili kilkaset pustych paczek po papierosach, gilzy, kilka ręcznych maszynek do krojenia makaronu oraz substancje chemiczne, tzw. ulepszacze zapachowo–aromatyczne.

Właściciel mieszkania wraz z sublokatorem zostali zatrzymani. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że 52 i 45-letni mężczyźni, liście tytoniu kupowali na aukcjach internetowych. Następnie susz roślinny rozdrabniali za pomocą maszynek do krojenia makaronu otrzymując w ten sposób krajankę tytoniową. Wartość uszczuplenia podatkowego wyniosła prawie 10.000 zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzut nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Podejrzewani są również o ich sprzedaż bez znaków akcyzy.

tc/KPP

do “Produkowali papierosy maszynkami do… makaronu”

 1. Harrocan

  Podejrzewani są również o ich sprzedaż bez znaków akcyzy. – Jak oni na to wpadli?! Cholera, geniusze!

 2. piotr

  Brawo dla policji . Akcja się udała . Ciekawe ile miesięcy nad tym pracowali. A teraz będą awanse , nagrody.

 3. tomek

  Nic skarbówka nie straciła -to ich wyliczenia,bo dzięki temu ich klienci mogli kupić w sklepie więcej chleba,czy pasztetu.Gdyby zaś zapłacili akcyzę + podatek wyszli by na minusie..

 4. K. Bimbała

  Jeśli państwo pod wodzą Tuska nie gwarantuje legalnego zatrudnienia (coraz większe) , to trudno się dziwić że każdy orze jak może?. To zawsze lepsze niż kradzież i rozbój, czy granie w gałę zamiast rządzenia!.
  A żyć z czegoś trzeba w sytuacji gdy nie każdy nauczony jest robić przekręty z wyższej półki!!

 5. ROMAN

  ale kręcili tymi korbami – aż wykręcili nie ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.