Profanacja męczeńskiej śmierci ks. Jerzego?

Teledysk kolbuszowskiej grupy wciąż budzi kontrowersje. Z lewej Dorian Pik, obok niego jego kolega, który w klipie wcielił się w rolę księdza. Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA. Kontrowersyjny teledysk zainteresował sołtysa

We wtorek (5 bm.) napisaliśmy o teledysku kolbuszowskiej kapeli Le Moor, który, zdaniem publicysty Stanisława Gorzelanego, jest profanacją męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, a także obrazą uczuć religijnych i patriotycznych polskich katolików. W klipie “Dam ci dychę” bohater (w jego postać wciela się lider zespołu i kolbuszowski radny Dorian Pik) szantażuje księdza zdjęciami z kobietą i strzela do niego.

Zwłoki kapłana zostają wrzucone do bagażnika samochodu i wywiezione w nieznane. – Interpretację teledysku pozostawiam odbiorcom, o czym jest, każdy widzi. Tylko panu Gorzelanemu skojarzył się morderstwem z ks. Popiełuszki. To oburzające. Będę się domagał od tego pana przeprosin i odszkodowania na cel społeczny – mówił nam Dorian Pik.

Okazuje się, że sprawą teledysku zainteresował się także Adam Przybyło, sołtys Kupna. – Doszła do mnie wiadomość, że na naszym terenie powstał filmik, który będzie pewnie szkalował jakąś grupę ludzi i to jest podobno dzieło naszych radnych – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Ja bym prosił o to, żeby to sprawdzić, czy to jest pożyteczne, czy nie. Bo jeśli będzie kogokolwiek szkalować, to wystąpimy z jakimś protestem – dodał.

pg

do “Profanacja męczeńskiej śmierci ks. Jerzego?”

  1. K. Bimbała

    Thomas Stearns Eliot, pisał: „Polityka jest funkcją kultury, a sercem kultury jest religia”.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.