Projekt trafi pod obrady Rady Miasta Krosna

– Projekt dotyczący kart z ulgą na dzieci powinien trafić pod obrady RMK – apelowały Jadwiga Jagieło (37 l.), Magdalena Jabłońska-Środa (36 l.) oraz Danuta Kowalczyk (61 l.), prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie. I tak się stanie! Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Czy w Krośnie zostanie wprowadzona ogólnopolska karta  z ulgą na dzieci?

– Strasznie się cieszę, że Super Nowości poruszyły temat Karty Dużej Rodziny – napisał w mailu do redakcji SN radny Rady Miasta Krosna Arkadiusz Opoń (25 l.). – W załączniku przesyłam projekt, który jako Klub PO (Opoń, Lenik, Kwieciński) przedstawimy RMK. Zobaczymy czy znajdzie się większość w radzie, która to poprze. Na początku tego tygodnia będę szukał sojuszników wśród Klubu PiS i Klubu Samorządowego – obiecał.

Przypomnijmy. Rodzice wychowujący troje i więcej dzieci chcieliby, aby w Krośnie zaczęła obowiązywać ogólnopolska karta uprawniająca rodziny wielodzietne do zniżek na basen, do kina, czy komunikację miejską. –  Na taką formę wsparcia liczy wiele rodzin wielodzietnych – argumentowały Jadwiga Jagieło (37 l.) oraz Magdalena Jabłońska-Środa (36 l.), obydwie mają po troje dzieci. – Jak się okazuje, takie karty z powodzeniem funkcjonują w wielu polskich miastach, które wręcz zarabiają na tym – zwracała uwagę Danuta Kowalczyk (61 l.), prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie. – Władze Krosna także powinny podjąć działania zmierzające do wprowadzenia w mieście takiego rozwiązania choćby na okres próbny, na przykład na 2 lata. Zachęciłoby to rodziny do korzystania z oferty kulturalnej miasta – mówiły nasze rozmówczynie. – Projekt dot. takich kart powinien trafić pod obrady RMK – apelowały. I tak się stanie!

„Program „Trzy Plus” przewiduje powstanie systemu udzielania pomocy rodzinie ze szczególnym uwzględnieniem rodzin wielodzietnych. Beneficjentami programu będą wszystkie chętne do wzięcia w nim udziału rodziny wielodzietne oraz rodziny zastępcze zamieszkujące na terenie Krosna, bez względu na kryterium dochodowe. Program nie zawiera klasycznej formy wsparcia materialnego rodzin wielodzietnych, lecz zakłada inne elementy wspierające wychowanie dzieci i młodzieży. Zapewnienie bowiem zwiększonego dostępu do kultury i sportu jest inwestycją w przyszłość. (…) Głównym założeniem programu jest m.in.  promowanie modelu i pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej. Na Podkarpaciu z powodzeniem takie karty funkcjonują już w Dębicy i  Przemyślu” – czytamy w uzasadnieniu do projektu  uchwały.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o