Prokurator pomógł odzyskać staruszce mieszkanie

Prokurator dr Andrzej Mucha mówi, że to dzięki staraniom Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie staruszka odzyskała mieszkanie. Fot. Wit Hadło
Prokurator dr Andrzej Mucha mówi, że to dzięki staraniom Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie staruszka odzyskała mieszkanie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, KRAKÓW. Staruszka nawet nie wiedziała, co podpisuje i straciła tym samym lokal, ale…

Na skutek działań podjętych przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie sąd unieważnił akt notarialny, którym wyłudzono od staruszki mieszkanie położone w Krakowie. To ciąg dalszy śledztwa, które zakończyło się aktem oskarżenia, jaki skierowany został przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie do Sądu Okręgowego w Rzeszowie jeszcze 2012r.

Śledztwo dotyczyło sześciu osób, którym zarzucono popełnienie szeregu przestępstw polegających na podstępnym wyłudzaniu mieszkań od osób starszych oraz polegających na wyłudzaniu kredytów bankowych. Do chwili obecnej wyrok skazujący zapadł co do jednej osoby, która została skazana na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywnę w wymiarze 30 tys. zł. Co do pozostałych osób postępowanie sądowe jest w toku.

Dodatkowo prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie wniosek o unieważnienie notarialnej umowy darowizny w oparciu o którą osoby objęte wskazanym wyżej aktem oskarżenia wyłudziły mieszkanie od starszej kobiety zamieszkałej w Krakowie.

– Z uwagi na podeszły wiek kobieta zgodziła się na darowiznę znajdując się w stanie wyłączającym możliwość świadomego podjęcia decyzji i wyrażenia woli. Niedawno Sąd Okręgowy w Krakowie w całości uznał żądanie prokuratorskiego pozwu i unieważnił akt notarialny w oparciu o który doszło do pokrzywdzenia starszej kobiety – informuje dr Andrzej Mucha, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ZB
ZB
7 lat temu

Nareszcie od dłuższego czasu coś pozytywnego o Prokuraturze.Oby tak dalej.

olo
olo
7 lat temu

Odzyskała lub nie odzyskała. zaskarżą nakaz i jeszcze złodzieje dostaną odszkodowanie.
Tylko w Polsce.