Prokurator żąda 9 lat więzienia dla sprawcy śmiertelnego pobicia 34-latka

19-letni jaślanin Karol P., w biały dzień zaatakował 34-letniego Andrzeja M. na dworcu autobusowym w Jaśle. Bandyta zmasakrował 34-latka, bo ten… nie dał mu papierosa. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Karol P. zmasakrował 34-letniego Andrzeja M., bo… zaczepiony przezeń mężczyzna nie dał mu papierosa.

W czwartek, 11 kwietnia, w Sądzie Okręgowym w Krośnie zakończył się proces Karola P. (19 l.) z Jasła, oskarżonego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 34-letniego Andrzeja M.  z Zarzecza. Według biegłego Artura Sadzikowskiego (51 l.), przyczyną śmierci 34-latka był rozległy uraz mózgu. – Mózg pobitego mężczyzny znajdował się w stanie całkowitej destrukcji i stopniowo obumierał; mówiąc obrazowo to była papka – stwierdził biegły. Wyrok ma zostać ogłoszony na następnej rozprawie.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło 26 października 2012 roku po południu na dworcu autobusowym w Jaśle.

Zostało ono zarejestrowane przez monitoring. Podczas czwartkowej rozprawy zostało odtworzone nagranie z owego monitoringu. Nieświadomy zagrożenia 34-letni mężczyzna czekał sobie spokojnie na dworcu na przyjazd autobusu. Nagle podszedł do niego 19-latek, który zażądał papierosa. Gdy Karol P. usłyszał od Andrzeja M, że nie ma przy sobie „fajek”, wpadł w szał i zmasakrował 34-latka.

- Karol P. tego dnia był nabuzowany złą energią, zachowywał się agresywnie, szukał zaczepki. Andrzeja M. nawet nie znał, zaczepił go i po krótkiej wymianie zdań pięściami zadawał ciosy 34-latkowi. Następnie przewrócił swoją ofiarę na twarde betonowe podłoże oraz kopał po głowie z dużą siłą. Po pewnym czasie pojawił się znajomy pokrzywdzonego, który rozdzielił P. i  M. Napastnik uciekł, ukrywał się przed policją, został zatrzymany 30 października ub. roku.

Wioletta Zuzak

do “Prokurator żąda 9 lat więzienia dla sprawcy śmiertelnego pobicia 34-latka”

  1. zirytowany

    dlaczego tylko 9 lat ? to ścierwo powinno zgnić w wiezieniu.

  2. yyy

    Powinni to gówno powiesić

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.