Prokuratura nie będzie zajmować się szkalującym wpisem na forum

PRZEMYŚL. Oskarżenie tak, ale prywatne.

Izba Celna w Przemyślu, zgodnie z zapowiedzią, zgłosiła do prokuratury, że na naszym forum pojawił się wpis szkalujący dyrektora tej instytucji, Piotra Daniela, co godzi w dobre imię całej Izby. Jak się dowiedzieliśmy Prokuratura Rejonowa w Przemyślu nie będzie się jednak zajmowała tą sprawą, bo jej zdaniem, tego rodzaju występki kwalifikują się do oskarżenia prywatnego.

Wpis szkalujący dyrektora Piotra Daniela pojawił się wśród komentarzy do artykułu dotyczącego przyjęcia do pracy w przemyskiej IC osoby mającej paserską przeszłość. Forumowicz o nicku „celnik niestary, niemłody” niedwuznacznie sugerował udział dyrektora przemyskiej IC w „kreowaniu” szybkich karier niektórych celników, a także wymieniał nazwiska. Szybko zniknął z naszego forum, jako niezgodny z regulaminem, ale dyrekcja IC zdążyła go skopiować. Dyrektor Piotr Daniel podszedł do sprawy bardzo poważnie i zapewnił, że skieruje sprawę do prokuratury. – To, co napisała osoba kryjąca się pod tym nickiem, na mój temat, godzi nie tylko w moje dobre imię, ale także w dobre imię całej instytucji, jaką kieruje, czyli przemyskiej Izby Celnej – powiedział wówczas dyrektor IC w Przemyślu, Piotr Daniel.

Jak obiecał, tak zrobił, ale …

Zapowiedzi P. Daniela nie były gołosłowne. Wkrótce do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie. Jednak, jak się dowiedzieliśmy, nie będzie się ona zajmowała tą sprawą. – Tego rodzaju występkami z zasady się nie zajmujemy – powiedział wczoraj Prokurator Rejonowy w Przemyślu, Marek Ochyra. – Takie sprawy kierowane są do sądu, gdzie pokrzywdzony może dochodzić swych praw z oskarżenia prywatnego. Ta również wkrótce zostanie przekazana sądowi – dodał.

Izba Celna, która od nas dowiedziała się o decyzji prokuratury, nie komentuje tej wiadomości. – Ustosunkujemy się do tego, gdy będziemy mieć oficjalne informacje dotyczące naszego doniesienia z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu- poinformowała rzeczniczka przemyskiej Izby Celnej, Małgorzata Eisenberger.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments