Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie Tadeusza Ferenca

– Prokuratura ustaliła, że z obniżkami cen paliw na stacji MPK w Rzeszowie prezydent Ferenc ma niewiele wspólnego. Z kolei przed laty prezydent i jego otoczenie twierdzili coś zupełnie odwrotnego. Ktoś kłamie: albo Prokurator w Strzyżowie albo Prezydent Ferenc – podsumował uzasadnienie umorzenia śledztwa Jan Fuks, właściciel stacji paliw z Sanoka. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Jan Fuks: – Ktoś kłamie: albo prokuratura, albo prezydent Ferenc.

Prokuratora Rejonowego w Strzyżowie zdecydowała o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Umorzeniem jest zbulwersowany Jan Fuks, właściciel stacji paliw w Sanoku, który złożył zawiadomienie.

Zawiadomienie do prokuratury właściciel stacji złożył po tym, jak prezydent Rzeszowa ostro zaatakował właścicieli stacji paliw z Podkarpacia, oskarżając ich o to, że to oni zawyżają ceny paliw, drenując portfele kierowców. Jan Fuks oskarżył wtedy prezydenta o to, że oczernia właścicieli stacji paliw oraz marnuje publiczne pieniądze, rozsyłając na koszt podatników listy zawierające fałszywe, niepoparte niczym oskarżenia.  W piątek Jan Fuks otrzymał zawiadomienie o umorzeniu śledztwa.

– Z uzasadnienia wynika, że poza przesłuchaniem dwóch urzędników bezpośrednio podległych prezydentowi Rzeszowa, nic więc nie zbadano i nie zrobiono – mówi Jan Fuks. – Na to postanowienie o umorzeniu złożyłem zażalenie do sądu.

Jan Fuks zwraca uwagę, że prokuratura ustaliła niepokojący fakt. W zawiadomieniu o umorzeniu czytamy: – Zaprzeczono, by Prezydent Miasta Rzeszowa polecił Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Rzeszowie obniżyć ceny paliw. Prezes Zarządu MPK w Rzeszowie jednoznacznie stwierdził, że nie otrzymano zarówno w formie pisemnej jak i ustnej polecenia obniżki cen paliw od Prezydenta Miasta Rzeszowa. Ponadto Prezydent Rzeszowa nie wywierał jakichkolwiek nacisków na Zarząd Spółki w celu obniżenia cen paliw.

– Ta informacja jest dla mnie bulwersująca i obnaża prawdziwe oblicze prezydenta Ferenca, który od  kilku lat okłamuje całą Polskę i społeczeństwo Podkarpacia przypisując sobie zasługi i działanie polegające na wydaniu polecenia MPK w Rzeszowie obniżenia cen paliw! – denerwuje się Jan Fuks.

Przypomnijmy, że faktycznie przed laty prezydent i jego urzędnicy chwalili się tym, że poprzez wpływ na MPK doprowadzili do obniżenia cen na stacji paliw MPK, a przez to w całym Rzeszowie. Trąbiły wtedy o tym media regionalne i ogólnopolskie. Teraz prokuratura ustaliła, że to nieprawda…

Artur Getler

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
blogerblokersZB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bloger
Gość
bloger

minęło 7 lat,a w Rzeszowie nic się nie zmieniło.Ferenc dzięki poparciu swoich partyjnych kolesi ,familii i znajomków zarzadza miastem ma się dobrze i pieje z zachwytu nad swoimi dokonaniami.Miasto w stagnacji ,nie powstala najmniejsza fabryka ,nawet kapsli do piwa.Rozwinęla się prywatna inicjatywa w handlu używaną odzieżą i powstaly kolejne skupy wszelakiego zlomu ,papiru i butelek. Liczące się firmy powstają ,ale za pieniadze zagranicznych inwestorow.A w Rzeszowie?Trwa nadal festiwal kwiatków i rabatek.Nawet przed ratuszem naustawiano rząd tandetnych doniczek z przywiędłymi pelargoniami

blokers
Gość
blokers

ferenc, niech najpierw wysprząta swoje podwórko a o cenach paliw zabiera głos u cioci na imieninach

ZB
Gość
ZB

..”Jan Fuks: – Ktoś kłamie, albo prokuratura albo prezydent Ferenc.”..No p.Fuks ,kto tu kłamie.bo ja uważam,ze to p..n