Propagandowe ulotki prezydenta trafiły do Trzebowniska

– Takie ulotki od pewnego czasu pojawiają się w gminie Trzebownisko. Prezydent Rzeszowa usilnie chce przekonać mieszkańców do głosowania za włączeniem do miasta – mówi Józef Fedan (69 l.) wójt gminy Trzebownisko. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, TRZEBOWNISKO. – Podatki przedstawione w ulotce pokazane są w sposób tendencyjny i to tylko te, których kwoty mają niewielki wpływ na finanse mieszkańców – burzy się wójt gminy Trzebownisko.

– Od pewnego czasu po gminie krąży ulotka firmowana przez Urząd Miasta Rzeszowa, z treści której wynika, że życie na terenach niedawno przyłączonych do miasta jest usłane różami – bulwersuje się Józef Fedan (69 l.), wójt gminy Trzebownisko i dodaje: – Jest to typowa ulotka propagandowa!

Mieszkańcy gminy Trzebownisko w zdecydowanej większości sprzeciwiają się przyłączeniu do Rzeszowa,  co potwierdzają zebrania konsultacyjne (trwają od 17.02 do 17.03), a także wyniki zeszłorocznych konsultacji społecznych.

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc (73 l.), najwyraźniej nie chce przyjąć tego do wiadomości i próbuje nakłonić mieszkańców do zmiany decyzji. W tym celu w gminie rozprowadzane są ulotki pt. “Dlaczego warto być w Rzeszowie”, w których zachwala się rozwój przyłączonych w ostatnich latach terenów oraz udowadnia, że podatki w Rzeszowie wcale nie są wysokie.

Działanie na pokaz
Nie podoba się to władzom gminy Trzebownisko, która uważają, że prezydent działa propagandowo. – Wystarczy zwiedzić tzw. nowe osiedla w Rzeszowie, by zobaczyć już w tej chwili ich opłakany stan – mówi Fedan. – Można się też domyślać, że za 20 lat będą to głębokie peryferie miasta, którymi nikt nie będzie się interesował, w które z oczywistych względów nie zainwestuje się nawet złotówki, a stanowiły one będą tylko źródło zasilania podatkowego kasy miasta – przewiduje.

Jak zauważa wójt Trzebowniska, to co władze miasta Rzeszowa szumnie nazywają rozwojem nowych osiedli, to przeprowadzenie kilku spektakularnych działań typu budowa boiska sportowego, montaż oświetlenia ulicznego czy pomalowanie fasady budynków. – Ma to na celu pokazanie mieszkańcom, że coś się dzieje, ale wystarczy porozmawiać z nimi w tej sprawie i od razu się usłyszy, żeby nie popełnić podobnego błędu – wyjaśnia Fedan.

W Rzeszowie są na “tak”
Mieszkańcy Rzeszowa nie mają nic przeciwko poszerzeniu miasta o kolejne sołectwa czy gminy. Swoje zdanie wyrazili w konsultacjach społecznych, które odbyły się w dniach od 28.01 do 18.02. 2013 r. Wzięło w nich udział tylko 5 tys. 617 rzeszowian (uprawnionych do głosowania jest 140 tys. 737 osób), a frekwencja kształtowała się na poziomie zaledwie 25 proc. W każdym z dziewięciu pytań wypowiedzieli się “za” przyłączeniem nowych sołectw i gminy Trzebownisko.

Wyniki nie są wiążące, bowiem ostateczna decyzja ws. zmiany granic Rzeszowa będzie należała do Rady Ministrów.

Ewelina Nawrot

15
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
bezikMoherAdamROMANaero2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bezik
Gość
bezik

należę do gminy Trzebownisko a bliżej mi do urzędu miasta Rzeszowa niż do urzędu gminy Trzebownisko, to jest chore

ROMAN
Gość
ROMAN

stolica Meksyku od 1325 roku rozrasta się cały czas – na dzisiaj liczy 8720916 mieszkańców i pow, 1479 km2 – natomiast całe ; megalopolis liczy około 25 milionów mieszkańców i zajmuje – po Tokio i Seulu największa aglomerację na świecie. my nie osiągniemy ani takiej liczby mieszkańców ani takiego terenu ale musimy się rozrastać bo inaczej nas poszatkują i podzielą do ościennych województw- o tym niedowiarki zapatrzone a swoje biurka i zrośnięci ze swoimi taboretami powinni pamiętać 24 godziny na dobę – bez względu na wszystkie inne czynniki biorąc argumenty ; za i przeciw.

bill
Gość
bill

do RARA:
Ty chłopie powinieneś mieszkać z dala od wszystkich. No chyba że wszyscy rzeszowiacy zieją taką samą nienawiścią i jest to w tym mieście normą. No ale tym bardziej nie dziwie się ludziom, że mają was po dziurki w nosie. Zakompleksieni ignoranci.

Jeremy
Gość
Jeremy

Wójt oczywiście ma rację co do sprzeciwu wobec takich posunięć Pana Prezydenta, jak też co do wysokości podatków (wystarczy zaglądnąć na bip gminy, oraz miasta i porównać uchwały w sprawie wysokości podatków i opłat). Nie znaczy to jednak, iż w dłuższej perspektywie gmina Trzebownisko (lub przynajmniej jej część) nie powinna znaleźć się w granicach Miasta. Moim zdaniem dla rozwoju Rzeszowa jest to naturalny obszar poszerzania granic, jednakże sposób w jaki obecnie się to robi (na siłę i bez klarownej wizji rozwoju tych obszarów) jest niedopuszczalny. Uważam iż w kierownictwie miasta potrzebna jest zmiana. Pan Prezydent dużo zrobił dla mieszkańców, ale… Czytaj więcej »

aaa
Gość
aaa

Osobiście chętnie bym zobaczył ksero wymienionej ulotki by móc samemu osądzić na ile jest ona prawdziwa a na ile propagagandowa

rara
Gość
rara

Opłaty za wywóz śmieci…ha….dobry żart…mieszkam w Rzeszowie i codziennym incydentem był widok auta o rejstracji RZE, który parkował koło smietników a z bagażnika kierowca wrzucał do kontenera wory ze śmieciami…tak własnie mieszkańcy wiosek wywożą śmieci…..problem skończył się gdy zbulwersowani mieszkańcy zamkneli kontenery w blaszakach na klucz…i jakie było rozczarowanie wieśniaków, gdy nie mogli za darmoche smieci wyrzucać

xcx
Gość
xcx

wyzsze podatki, opłaty ble ble ble, ciągłe straszenie bo trzeba bedzie placic 10zł wiecej na miesiac. ludzie przejrzeli na oczka po ostatniej podwyzce 500zł dla Wójta i w jego bzdury już nie wierzą bo ta Gmina idzie na dno.

sas
Gość
sas

ferenc wam pokaze jak go zaprosicie na wies-zobaczycie wyzsze podatki -oplaty za wywoz smieci wyzsze.zobaczycie i przejzycie na oczka!

Adam
Gość
Adam

Żyjesz tylko dniem dzisiejszym i tyle Cię interesuje. Popatrz człowieku w przyszłość jaka będzie czekać na Twoje dzieci w tym Trzebownisku. Jest to normalne,że miasto musi się rozwijać, musi przyciągać inwestorów, muszą powstawać nowe miejsca pracy itd. itd. Twoje dzieci muszą kiedyś pracować i normalnie żyć, a nie szukać pracy po świecie, żeby utrzymać swoje rodziny. Czy to tak trudno zrozumieć? NIE MYŚL TYLKO O SOBIE!!!

Odnośnie powiększenia miasta, to nie spotkałem się dotąd z nikim z byłych gmin, które są przyłączone do Rzeszowa aby narzekał, a wręcz przeciwnie.

blokers
Gość
blokers

jestem ciekaw kto zapłacił za tą propagandową makulature

Jan
Gość
Jan

Pan Wójt zapomniał jak jeszcze rok temu robił dokładnie to samo przy rozdawaniu formularzy przy konsultacjach? Przestań Pan płakać bo nie jesteś lepszy od Ferenca, tylko że tyłek do stołka chyba przyrósł i to boli najbardziej.

rara
Gość
rara

Trzebownisko …wiocha zabita dechami….przed każdą chałupą używane BMW i VW ze sprzedaży krów i kaczek i robią z siebie wielkich panów….wystarczy popatrzeć jak każdego ranka od strony trzebowniska sznur aut jedzie do Rzeszowa….wieśniaki autobusami jezdzić a nie korki w Rzeszowie robić…po godzinie 20 strach wiocha chodzić bo szkoda prądu na latarnie…

anty rara
Gość
anty rara

A kim ty jestes ze tak mowisz pewnie takim samym wiesniakiem i burakiem jakim opisujesz mieszkancow trzebowniska matka z ojcem wyrwali sie z jakiejs prowincji zamieszkali w miescie i powstal taki smiec jak Ty, zejdz na ziemie czlowieku bo nie jeden jak to „wiesniak” nazwales moglbym cie sprowadzic wiedza i kultura do parteru

aero2
Gość
aero2

Tym bardziej nie ma co takiej wiochy zabitej dechami włączać do miasta – wojewódzkiego!

Moher
Gość
Moher

A do tego nie chcą dostąpić w-rzeszów-wstapienia. Tać przeca od razu by ich oświeciło. Z dnia na dzień awansowaliby społecznie i mogliby z pogardą patrzeć na podrzeszowskich kmieci.