Prościej zmienić adres firmy

Przedsiębiorcy posiadający jednoosobowe firmy mogą teraz łatwiej zmienić adres swojej firmy. Fot. Archiwum

Przedsiębiorcy posiadający jednoosobowe firmy mogą bardzo łatwo zmienić adres swojej firmy. Nie muszą już przechodzić gehenny zgłaszania tego we wszystkich urzędach. Wystarczy, że wypełnią internetowy formularz lub udadzą się do urzędu gminy.

Zmiana siedziby firmy to szereg obowiązków. Osoby prowadzące jednoosobową firmę mają jednak teraz raczej uproszczone zadanie nie muszą zgłaszać tego faktu we wszystkich urzędach. Wystarczy tylko aby dokonali wpisu w CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wpis taki można dokonać za pośrednictwem  strony internetowej stworzonej przez Ministerstwo Gospodarki. W internatowej wyszukiwarce wpisujemy CEIDG i otwieramy stronę rejestru, tam możemy złożyć firmę ale także zmienić jej adres. Do potwierdzenia takiego internetowego załatwienia sprawy wystarczy podpis elektroniczny lub profilu zaufanego ePUAP, który jest darmowym odpowiednikiem podpisu elektronicznego.

Dla jednoosobowych firm nie przekonanych do dobrodziejstw Internetu istnieje też forma papierowa tej procedury. Zmianę wpisu w CEIDG można dokonać w swoim urzędzie gminy. Tam za pośrednictwem jednego formularzu zarówno założymy firmę jak i dokonamy zmian w jej adresie. Trzeba tylko pamiętać, że rejestrując firmę i podając jej adres będzie on dostępny do publicznej wiadomości w CEIDG. Jeżeli adres zamieszkania przedsiębiorcy jest adresem wykonywania działalności to będzie on widoczny w Internecie. Jeśli natomiast właściciel jednoosobowej firmy mieszka w jednym miejscu a działalność prowadzi po innym adresem to w sieci dostępny będzie tylko adres pod którym prowadzi swoja działalność.

Za pośrednictwem wpisu do ewidencji załatwiamy wszystkie formalności. Odpowiednia informacja trafia do stosownych urzędów. O utworzeniu firmy bądź zmianie jej siedziby czy też innych zmianach poinformowana zostaje administracja. Informacja trafia do ZUS-u, fiskusa, urzędu statystycznego, aktualizowane są dane NIP i REGON.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.