Protestują i krytykują projekt obwodnicy Mielca

Wójt Andrzej Głaz (z lewej) z sołtysem Trześni w miejscu, gdzie ma powstać kontrowersyjne skrzyżowanie drogi powiatowej z obwodnicą Mielca. Fot. Autor

TUSZÓW NARODOWY. Projekt obwodnicy Mielca wywołuje kontrowersje w niedalekim Tuszowie Narodowym.

Na ostatniej sesji Rada Gminy, wraz z wójtem Andrzejem Głazem i sołtysami, wystosowała apel do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o przeprojektowanie skrzyżowania obwodnicy z traktem powiatowym w Trześni.

Chodzi o to, aby wprowadzić do projektu rozwiązania, które ułatwią włączenia się do ruchu mieszkańcom gmin: wiejskiej Mielec i Tuszów Narodowy. – Po przeanalizowaniu projektu obwodnicy stwierdziliśmy, że skrzyżowanie z drogą powiatową w Trześni ma bardzo niekorzystne rozwiązania komunikacyjne – wyjaśnia wójt Andrzej Głaz.

– Dla przykładu, aby włączyć się tam do ruchu koniecznym będzie prostopadłe przecięcie obwodnicy, co znacznie wydłuży czas i będzie powodować zagrożenie wypadkami – dodaje wójt. – Z uwagi na to, iż tą drogą dojeżdżać będzie znaczna ilość mieszkańców naszej gminy do zakładów pracy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jesteśmy zmuszeni zainterweniować w PZDW– wyjaśnia Andrzej Głaz.

pg

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.