Protestuje przeciwko komunizmowi

Protest mężczyzny ma potrwać do 13 grudnia, do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. W centrum miasta oflagował mieszkanie i wywiesił znaczący transparent.

Niecodzienny widok. W jednym z bloków przy ulicy Kościuszki w Tarnobrzegu od Święta Niepodległości wisi flaga Polski, portret marszałka Józefa Piłsudskiego, a także napis “Nigdy więcej komunizmu”. Autorem tej demonstracyjnej prezentacji jest Marek Lipowski, właściciel mieszkania.

Mężczyzna znany jest z tego, że nie jest bierny wobec otaczającej go rzeczywistości. Na rażącą go niesprawiedliwość reaguje pismami, które wysyła do najwyższych instytucji państwowych w Polsce i Unii Europejskiej. Jeszcze kilka lat temu sami pomagaliśmy mu w zdobywaniu adresów osób pełniących ważne funkcje publiczne. Co skłoniło mężczyznę, by tak otwarcie wyrazić swoje przekonania?

Jak się dowiedzieliśmy pan Marek zdecydował się na wywieszenie transparentu 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości. Chciał zwrócić uwagę opinii publicznej na to, że Polska nie zawsze była wolna, oraz że system, który funkcjonował w Polsce przez ponad 40 lat, był okresem zbrodniczym i nie wolno o tym zapominać.

Marek Lipowski nie kryje, że jego demonstracyjna witryna budzi zainteresowanie. Przechodzący robią sobie zdjęcia z przybranym w biało–czerwone barwy balkonem.

Zatrzymują się, czytają, co jest napisane na transparencie.

Małgorzata Rokoszewska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ambroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

„Wolność Tomku w swoim domku!!” – proste jak drut i zgodne prawdziwą demokracją, na którą nie wielu stać?.