Prowadzisz własny biznes? Sprawdź NewConnect

Liczba spółek i debiutów na rynku NewConnect od początku jej powstania. Źródło: http://www.newconnect.pl/

RZESZÓW. II Spotkanie Biznesowe „Rynek NewConnect szansą dla spółek z Podkarpacia” już w środę w Rzeszowie.

Jak pozyskać kapitał na rozwój spółki? Jak zwiększyć rozpoznawalność firmy na terenie całego kraju? Jak wycenić spółkę? Na te i na wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas II Spotkania Biznesowego „Rynek NewConnect szansą dla spółek z Podkarpacia”, które odbędzie się 20 czerwca 2012 w godz. 10:00 – 13:00 w Ratuszu Miejskim w Rzeszowie.

NewConnect to szybko rozwijający się rynek alternatywnego systemu obrotu prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Funkcjonuje od 30 sierpnia 2007 roku i skierowany jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, które zdecydowane są na spotęgowanie swojego wzrostu. W 2011 roku zadebiutowały na nim aż 172 spółki. Jakie są jego zalety i wady?

Przede wszystkim NewConnect pozwala na pozyskanie kapitału, na rozwój spółki, w sposób łatwiejszy, szybszy i tańszy niż debiut na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ma on również wiele przewag nad finansowaniem działalności kredytem bankowym, który jest trudny do zdobycia dla młodych przedsiębiorstw oraz stanowi stałe obciążenie wyniku finansowego (raty i odsetki).

O zaletach, procedurach i obowiązkach związanych z debiutem na rynku NewConnect przedsiębiorcy z Podkarpacia będą mieli szansę dowiedzieć się podczas II Spotkania Biznesowego „Rynek NewConnect szansą dla spółek z Podkarpacia”. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2012 r. (środa) w godz. 10:00 – 13:00, w Ratuszu Miejskim w Rzeszowie (ul. Rynek 1, sala nr 15).

Kapitalizacja rynku NewConnect (mln zł) w latach 2007-2011. Źródło: http://www.newconnect.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments