Prowokująca kampania Fundacji Dzieci Niczyje

KRAJ. Na 8 lutego 2011 roku przypada Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziecięce majtki nałożone na tekturkę, do których, narysowany internetowy kursor próbuje dosięgnąć. Na odwrocie ostrzeżenie o pedofilach w Internecie. Tak wygląda najnowsza kampania „Promocja bezpieczeństwa w sieci” Fundacji Dzieci Niczyje. Cała akcja potrwa do 15 lutego.

W sklepach Coccodrillo na terenie całego kraju pojawiły się nietypowe zawieszki – dziecięce majtki nałożone na tekturkę, do których, narysowany internetowy kursor próbuje dosięgnąć. Na odwrocie ostrzeżenie o pedofilach w Internecie. – Klienci są zaskoczeni, znajdując taką zawieszkę między ubraniami. Niektórzy przychodzą, pytają i biorą ulotki -mówi Jadwiga Wilk, pracownik rzeszowskiego stoiska z odzieżą dziecięcą Coccodrillo. Celem zaskakującej i prowokującej akcji jest wpłynięcie na wyobraźnię rodziców i uświadomienie im, na jakie zagrożenia narażone są ich pociechy korzystające z Internetu. – Kontroluję, to, co robi przy komputerze moja córka i myślę, że sam przekaz kampanii jest zbyt agresywny – mówi Magda, mama 9-letniej Oliwki.

Zestawienie dziecięcych majtek z kursorem ma zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa w sieci. – Dobrze, że zwracają uwagę na problem, ale ta zawieszka z majtkami i kursorem w kształcie łapki jest dla mnie niesmaczna – mówi pani Maria, babcia 13-letniego Kuby.

Akcja jest prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Głównym partnerem jest Fundacja Orange. Realizacja kampanii stała się możliwa dzięki współpracy z siecią sklepów Coccodrillo.

W Polsce przeciętny wiek pierwszego logowania do sieci to 9 lat. Według badań 96% loguje się przynajmniej raz na tydzień, 72% codziennie, a 24% 1-2 razy w tygodniu. Aż 51% polskich dzieci korzysta z Internetu tylko w swoim pokoju. Taka swoboda łączenia się z Internetem przez dzieci niesie za sobą ryzyko doświadczenia zagrożeń internetowych każdego rodzaju oraz mniejszego wglądu rodziców w to, co robią ich pociechy.

Joanna Prejzner

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments