Prywatyzacja podkarpackich szpitali na masową skalę?

Starosta Józef Kardyś nie ma wątpliwości. - Na Podkarpaciu “kroi się” boom na przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego – mówi. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Starosta Józef Kardyś wymienił szereg lecznic, od Krosna po Tarnobrzeg, które, jak sugeruje, toną w długach i zmierzają wprost do przekształcenia

– Na Podkarpaciu “kroi się” boom na przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego – powiedział starosta Józef Kardyś na sesji Rady Powiatu, podczas debaty na temat służby zdrowia. Aby nie być gołosłownym, Kardyś wymienił szereg lecznic, od Krosna po Tarnobrzeg, które, jak sugerował, toną w długach i po równi pochyłej zmierzają wprost do prywatyzacji. – Dlatego my musimy być czujni – przestrzegał.

Starosta Józef Kardyś przypomina, że o planowanej prywatyzacji podkarpackich lecznic mówił już wielokrotnie. – Co się teraz dzieje w szpitalu w Przeworsku? Chyba dobrze wiemy – mówił do radnych powiatu kolbuszowskiego. – A w Mielcu, tak gloryfikowanym przez media i “pięknym”? Potężne problemy, o czym zresztą mówi sam pan starosta.

Kardyś: – Przychodziło do mnie wielu suflerów
– Strzyżów, ogromne zadłużenie i przekształcenie szpitala. To samy dotyczy Jasła – kontynuował Kardyś. – Szpital wojewódzki w Krośnie? Zadłużony potwornie. Tarnobrzeg, prawie 60 mln zł straty – wyliczał starosta. – Dużo suflerów przychodziło do mnie, żeby w kolbuszowskim ZOZ-ie zatrudnić nowego dyrektora, albo zrobić tak, czy siak. Natomiast ja kieruję się swoim rozumem. Trzeba wysłuchać wszystkich, a potem wyciągnąć wnioski.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stefan
stefan
8 lat temu

POLICJE I SĄDOLWNICTWO TEZ ZPRYWATYZUJMY zaklamany naród

elektryk
elektryk
8 lat temu

nalezy poczekac az szpitale beda mialy lepsze wyposazenie i dopiero wtedy sprywatyzowac te szpitale pracujacym w nich lekarzom za „tradycyjna zlotowke” !
Oni teraz jeszcze nie chca tych szpitali bo maja za stare wyposazenie ktore musi zostac zmodernizowane.

xyz
xyz
8 lat temu

To nie prywatyzacja tylko KOMERCJALIZACJA-tak mówi Kopaczowa, a my jej wierzymy… ;-)
Pozdrawiam naiwnych głosujących na PO…