Przebudowa “4” wciąż niewiadomą…

Podczas sesji Rady Miasta burmistrz i zaproszeni goście dyskutowali nad tym kiedy w końcu dojdzie do rozbudowy krajowej czwórki i budowy sygnalizacji świetlnej na “krzyżówce śmierci”. Fot. Autor

ŁAŃCUT. Brak konkretnych informacji co dalej.

Mieszkańcy Łańcuta od kilku lat walczą o przebudowę krajowej “czwórki” i zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja. Ten problem znalazł się nawet w porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta Łańcut. Radni zażądali od przedstawicieli rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podania konkretnych terminów realizacji inwestycji. GDDKiA zasłoniła się: – W tej chwili nie mamy budżetu na 2012 rok i nie możemy niczego obiecać.

– Mamy XXI wiek, pojazdów przybywa, nie jeździmy furmankami, a warunki drogowe mamy coraz gorsze – mówi Tadeusz Dubiel, łańcucki radny. Zagroził, że jest gotowy wyjść blokować drogę, aby wymusić konkretne decyzje.

Propozycję instalacji świateł popiera także Adam Krzysztoń, starosta łańcucki, którego zaproszono na sesję. Gmina i powiat mówią jednym mocnym głosem i domagają się przebudowy “czwórki”.
Przedstawiciele GDDKiA w Rzeszowie zasłonili się brakiem budżetu i nie podali żadnych konkretów. Ich zdaniem, światła nie mogą stanąć w tym miejscu, bo spowoduje to spowolnienie ruchu i nie ma miejsca na wygospodarowanie lewoskrętów.

Na to Krzysztof Szczepaniak, łańcucki radny, podał przykłady podobnych świateł w innych miejscowościach, przy których nie ma wymaganych lewoskrętów…

Moim zdaniem, sprawa rozbudowy drogi E 40 i budowy sygnalizacji świetlnej w Łańcucie znów powraca. Będziemy śledzić postępy i dalsze decyzje.

Justyna Paszkiewicz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pietia
Pietia
9 lat temu

Zagroził, że jest gotowy wyjść blokować drogę, aby wymusić konkretne decyzje – i od tego przybędzie pieniędzy…? żenada