Przebudują mielecką halę sportową

Halę MOSiR czeka generalna modernizacja. Fot. Autor
Halę MOSiR czeka generalna modernizacja. Fot. Autor

MIELEC. Po przebudowie stadionu przyszedł czas na inny legendarny obiekt.

Rozpoczęto przygotowania do przebudowy legendarnej hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – W prasie pojawiła się informacja, że tu wszystko jest rozstrzygnięte i wiadomo ,jak ta hala będzie wyglądać – mówi prezydent Janusz Chodorowski (69 l.). – Chcę powiedzieć, że dopiero przystępujemy do tego przedsięwzięcia, przygotowujemy wstępną koncepcję – zastrzega.

Budynek hali MOSiR powstał pół wieku temu na podstawie stalowej konstrukcji, pochodzącej z rozbiórki hangaru lotniczego. Już w trakcie przejmowania przez miasto obiektu od WSK (1996-2001) wiadomo było, że jest on przestarzały. Jednak dopiero teraz, po przebudowie stadionu, magistrat zdecydował się pójść za ciosem i zrobić coś z halą MOSiR.

W rozmowie z Super Nowościami prezydent Janusz Chodorowski (69 l.) zdradził, że generalny remont obiektu dotknie zarówno basen, jak i halę (parkiet i trybuny), na której grają siatkarze i piłkarze ręczni. – Chcemy również zainstalować tam wentylację i klimatyzację. Planujemy ocieplić cały obiekt, może wprowadzimy elementy energii odnawialnej – wyliczał, szacując, że całe przedsięwzięcie może kosztować nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent był już bardziej dyplomatyczny. – Dopiero przystępujemy do tego zadania – zastrzegał Chodorowski. – W najbliższym czasie biuro projektowe z Poznania przygotuje wstępną koncepcję modernizacji tej hali. Chodzi o to, aby uzyskać efekt, a jednocześnie nie burzyć wszystkiego. Dokumentację dotyczącą tej inwestycji najprawdopodobniej będziemy realizować w pierwszej połowie przyszłego roku – dodał.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments