Przebudują nie cztery, a trzy skrzyżowania

Prace przy skrzyżowaniach będą dotyczyć dobudowy prawoskrętów. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Od kilku miesięcy władze miasta zabiegają o przeprowadzenie remontu czterech skrzyżowań w mieście.

W ostatnim czasie nie było chyba inwestycji w Rzeszowie, na której tak bardzo zależałoby kierowcom, a z którą jest tyle problemów. Mowa o przebudowie kluczowych dla komunikacji w mieście skrzyżowań. Jak wczoraj usłyszeliśmy, ze względu na wysokie żądania finansowe wykonawców, z remontu jednego skrzyżowania ratusz musi zrezygnować.

Od kilku miesięcy władze miasta zabiegają o przeprowadzenie remontu czterech skrzyżowań w mieście, a dokładniej rzecz ujmując dobudowanie do nich prawoskrętów. Chodzi o skrzyżowania przy al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego, Piłsudskiego i Cieplińskiego, Wyzwolenia i Okulickiego oraz Niepodległości i Armii Krajowej. Pod koniec wakacji miasto ogłosiło przetarg na inwestycję, który jednak ze względu na brak chętnych unieważniono. Drugi konkurs opiewający na kwotę 3,7 mln zł również nie wypalił. Tym razem winne okazały się być zbyt wysokie oferty kandydatów, które na wszystkie inwestycje osiągnęły poziom ponad 10 mln zł. Miasto na taką nadpłatę nie chciało się zgodzić. – Nie będziemy akceptować ofert przekraczających 3-krotnie nasze wstępne założenia – mówił wówczas ratusz.

W wigilię ogłoszono trzeci przetarg, lecz kwoty proponowane przez firmy i tym razem przekroczyły środki jakie zostały zaproponowane. Np. do przebudowy skrzyżowania al. Powstańców Warszawy z al. Sikorskiego jedna z ofert wyniosła ponad 1 mln zł, natomiast miasto miało na ten cel przeznaczone tylko 430 tys. zł. To spora różnica. Zdecydowano się więc „poświęcić” jedno ze skrzyżowań. – Jedna część przetargu dotycząca remontu skrzyżowania al. Okulickiego z al. Wyzwolenia została już unieważniona – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Środki, które miały być przeznaczone na tę inwestycją przekierujemy na pozostałe skrzyżowania – dodaje. Co to oznacza? Że miasto jeszcze w marcu podpisze umowę z wykonawcą. – Prace rozpoczną się niedługo później, a zakończą pod koniec roku – zaznacza Chłodnicki. Łączny koszt inwestycji wyniesie 2,5 mln zł.

kl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JacKarl Krematorzysta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jac
Gość
Jac

Czyli że szumne zapowiedzi z przed kilku miesięcy poszły w odstawkę?… https://rzeszow-news.pl/prezydent-tadeusz-ferenc-wybudujemy-w-rzeszowie-wiadukty-dwupoziomowe/

Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

Może jakiś ,,geniusz” z ratusza pomyśli i zrobi TUNEL POD TORAMI na Langiewicza?Bo jedynie co wychodzi EXTRA to ŚWIATEŁKA NA ŚWIĘTA, SADZONECZKI NA WIOSNĘ, WYGLĄD RYNKU I NIC NAD TO!I z*any do granic możliwości system kierowania ruchem…..KASĘ W BŁOTO WYWALACIE!TAK SAMO JAK DZWON NIEPODLEGŁOŚCI…..STOI NA PLACU FARNYM BO CH*J WIE CO I GDZIE GO DAĆ NA STAŁE!!!Minie 2,3 lata i pójdzie na złom, cały osrany przez ptaki….WYWIETRZYĆ RATUSZ CZAS!!!!!!!!!