Przebudują wiadukt nad al. Wyzwolenia

Od 13 do 19 sierpnia na kilka godzin fragment al. Wyzwolenia będzie wyłączany z ruchu dla kierowców. Fot. Wit Hadło
Od 13 do 19 sierpnia na kilka godzin fragment al. Wyzwolenia będzie wyłączany z ruchu dla kierowców. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Remont infrastruktury, który odbędzie się od 13 do 19 sierpnia, będzie wymagał codziennego zamykania alei na kilka godzin.

Już w poniedziałek rozpocznie się remont wiaduktu nad al. Wyzwolenia w Rzeszowie. Przebudowa obiektu związana jest z inwestycją kolejową polegającą na stworzeniu nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Prace potrwają od 13 do 19 sierpnia. Co w związku z tym? Kierowców, niestety, czekać będą pewne utrudnienia.

Prace kolejowe dotyczące wybudowania nowego przystanku Rzeszów Zachodni są głównym powodem rozpoczynających się w poniedziałek wyłączeń ruchu dla kierowców w okolicy al. Wyzwolenia. Sam przystanek ma liczyć dwa perony, nowoczesne wiaty oraz ławki, a cała infrastruktura zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto na platformach znajdą się tablice z rozkładem jazdy i system informacji pasażerskiej. Aby jednak planowane inwestycje zostały zrealizowane najpierw musi odbyć się gruntowny remont wiaduktu nad al. Wyzwolenia. Rozpoczęcia prac od dawna oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa.

Jak się jednak okazuje, działania, które potrwają od 13 do 19 sierpnia, wiążą się z pewnymi utrudnieniami dla kierowców, jak i osób pieszych. Chodzi o odcinek ul. Przy Torze w kierunku ronda im. Koby, który będzie całkowicie wyłączany z ruchu od godz. 23 do 4 nad ranem. W związku z tym miasto przygotowało już listę objazdów. – Kierowcy podróżujący ul. Lubelską i Warszawską w kierunku Krakowa zostaną kierowani na rondo im. Jana Pawła II, ul. Marszałkowską, a następnie na ul. Piłsudskiego i Krakowską – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Analogicznie na ten sam odcinek kierowani będą kierowcy jadący od strony Krakowa w kierunku Warszawy oraz Lublina – dodaje.

Kamil Lech

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
rudydobra radahijenaolekROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rudy
Gość
rudy

Co się stało z ogłoszeniem na ,,Opracowanie koncepcji i programu F-U budowa drogi klasy G od ul.Warszawskiej do ul.Krakowskiej wraz z budowa wiaduktu nad liniami kolejowym,budowa dwóch ronda czterowlotowych …itd,, z dnia 04.03.2016 roku.Przetarg się co prawda odbył, ale został unieważniony przez decydentów m.in przez byłego dyrektora MZD, bo nie wygrała ta spółka pod która może został przetarg ustawiony.

hijena
Gość
hijena

to wybitni szpenie od kanałów nie mogą dać sobie rady z tym problemem?Nie ma ludzi niezastąpionych,trzeba po prostu pogonić tych zasiedzialych starych pierdzących partyjniaków.Co robi w wodociagach „wybitny fachowiec” I przegrany partyjniak Tomasz Kamiński? Dać mu dziagan,dać mu rydel i niech robi odprowadzenie deszczówki

dobra rada
Gość
dobra rada

Hijena czy ty czasem nie przeceniasz towarzyszy partyjnych ? Myślisz że socjolog, albo inny miszcz marketingu i zarzadzania potrafi sprawnie operować dziaganem i rydlem /sierp młot” herbowy” to co innego/ ,albo odprowadzić deszczówkę ? Toć do tego trza by się znać jeszcze i na niwelacji ,żeby woda pod górę nie płynęła ,chyba że opracowano już instrukcję,tak jak przy sadzeniu drzew u milicjantów w PRL „zielonym do góry” :-))) p.s „co robi w wodociagach” pytasz ? Odpowiem ci filozofią towarzysza z czasów PRL: ” umiesz rób ,nie umiesz ,pouczaj ,nie umiesz pouczać ,zarządaj” , i tego się towarzysze trzymają ..a jak… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

szanowny dobra rado,pamiętam wywiad telewizyjny z towarzyszką Kowalską ,zaraz po zajęciu przez nią dyrektorskiego stołka.Z rozbrajającym uśmiechem do kamery stwierdziła ,że napisała podanie o zatrudnienie jej w charakterze derektorki (doslownie) ZTM.Uprzejma prośba postała zatwierdzona.

olek
Gość
olek

A przejazd pod torami na ul.Przy Torze znów zalany.Czy studzienka która odprowadza wodę była kiedyż czyszczona bo zlewanie tunelu sie powtarza.Czy powstanie wiadukt nad torami czy północna obwodnica to jedynie przejazd pod torami.

ROMAN
Gość
ROMAN

Dużo tekstu a brak szczegółów co do samego wiaduktu – co na nim albo z nim bedą robić
Bo że dobudują perony / wiaty / tablice informacyjne itd. to tylko cala infrastruktura związana z budową tego przystanku ale co z smym wiaduktem ?
Bedą konstrukcje stalową wymieniać , przemalują czy pomalują , tory na wiadukcie wymienią ,czy go cały zabudują – tego w opisie brak a pisze że przebudują wiadukt .
Nie trzyma sie to kupy Panie Redaktorze ; O !

Gregor_2018
Gość
Gregor_2018

Cieszą mnie długo oczekiwane inwestycje PKP w Rzeszowie. To byl ostatni dzwonek dla przebudowy m.in. peronów st. Rz-ów Gł.