Przeciekający dach na Stadionie Miejskim

Nowa trybuna z nowym dachem, który już przecieka. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nowo wybudowana trybuna jest wadliwa.

Stadion Miejski Stal Rzeszów przy ul. Hetmańskiej odwiedziła Komisja Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Okazuje się, że po ośmiu miesiącach od wybudowania trybuny wykryto usterki.

Wszelkie inwestycje na Stadionie Miejskim kosztowały 42 miliony złotych, jednak tak porażająca kwota nie zapewniła dobrej jakości wykonanych usług. Stadion oddano do użytku w kwietniu, a już powstały usterki. Krytykowana przez nas trybuna okazała się wadliwa. Komisja stwierdziła, że dach nowej trybuny stadionu przecieka. Zaobserwowano tam pojawiające się pęknięcia i ubytki betonu, ale usterki pojawiły się też na odrestaurowanej starej trybunie. W niektórych miejscach kostka brukowa w otoczeniu trybuny się zapada. Protokół wysłano już do głównego wykonawcy – Inżynierii Rzeszów.

- Uczestniczyliśmy w tym przeglądzie gwarancyjnym – mówi Jan Kowalczyk, kierownik serwisu i gwarancji w Inżynierii Rzeszów. – Wynikły jakieś drobne rzeczy, nierówności betonu. Protokół został spisany, zostały ustalone terminy usunięcia usterek i dotrzymamy tego – dodaje. O szczegółach nie chciał mówić, bo jak sam powiedział, nie ma przy sobie protokołu. Stadion jest objęty pięcioletnią gwarancją. Do końca stycznia przyszłego roku wykonawca ma usunąć usterki. Systematyczne kontrole z pewnością po dłuższym upływie czasu pokażą więcej nieprawidłowości.

Próbowaliśmy też zadzwonić do Macieja Chłodnickiego, rzecznika prezydenta Rzeszowa, jednak po kilku nieodebranych połączeniach wyłączył telefon. Nie chciał tłumaczyć prezydenta z nieudanej inwestycji.

Blanka Szlachcińska

do “Przeciekający dach na Stadionie Miejskim”

  1. cycylka

    DACH ZAWSZE PRZECIEKA.

  2. Jacek

    oko za oko ząb za zą dupa za pieniądze popieram

  3. oko za oko ząb za ząb

    no rewelacja. Az sie chce zyc czytajac takie newsy.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.