Przecław świętował! ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

PRZECŁAW. Wyjątkowa impreza w wyjątkowej oprawie i przepięknych plenerach przecławskiego Zamku. Taka właśnie była uroczystość wmurowania tablicy upamiętniającej 150. rocznicę Powstania Styczniowego.

Pani Dorota Tyszkiewicz, właścicielka przecławskiego Zamku, znakomicie sprawdziła się w roli gospodyni. Wśród gości znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz posłowie Krzysztof Popiołek i Zbigniew Chmielowiec.

Świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele WNMP w Przecławiu. Po niej Kompania Reprezentacyjna 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wraz z Orkiestra Dętą z Dobrynina w efektowny sposób przemaszerowała na plac zamkowy, gdzie nastąpił ciąg dalszy uroczystości.

W Zamku odsłonięto i poświęcono Tablicę Pamiątkową, pod którą złożono kwiaty. Na placu miała też miejsce salwa honorowa, Apel Poległych i robiące wrażenie historyczne inscenizacje powstańcze.

Ponadto goście mieli możliwość obejrzenia przepięknych wnętrz przecławskiego Zamku – jednego z najpiękniejszych zabytków Podkarpacia, gdzie dodatkową atrakcją była wystawa pt. „Dwory i pałace w obiektywie Jadernych” ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Mielcu.

[print_gllr id=85412]

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
StanleyNovakovŁomiej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stanley
Gość
Stanley

Szkoda, że dziennikarze „Super Nowości” nie przygotowali rzetelnej informacji dotyczącej tej uroczystości. Przecież z samego plakatu reklamującego wspomnianą imprezę można dowiedzieć się więcej. Przede wszystkim kto był organizatorem imprezy i fundatorem tablicy. Kogo konkretnie uczczono i dlaczego. Skąd pomysł na taki obywatelski ruch w Przecławiu. Dlaczego nie było władz samorządu gminy Przecław itd.
Pozdrawiam. Były pracownik PAP.

Łomiej
Gość
Łomiej

Warto byłoby podać kto był organizatorem tej wyjątkowej imprezy! Z tej notki wynika, że Pani Tyszkiewicz, a to byłoby jakieś nieporozumienie!

Novakov
Gość
Novakov

Rędziny jak zwykle pokazały klasę i ani słowa o nich!!!