Przecław świętował! ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

PRZECŁAW. Wyjątkowa impreza w wyjątkowej oprawie i przepięknych plenerach przecławskiego Zamku. Taka właśnie była uroczystość wmurowania tablicy upamiętniającej 150. rocznicę Powstania Styczniowego.

Pani Dorota Tyszkiewicz, właścicielka przecławskiego Zamku, znakomicie sprawdziła się w roli gospodyni. Wśród gości znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz posłowie Krzysztof Popiołek i Zbigniew Chmielowiec.

Świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele WNMP w Przecławiu. Po niej Kompania Reprezentacyjna 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wraz z Orkiestra Dętą z Dobrynina w efektowny sposób przemaszerowała na plac zamkowy, gdzie nastąpił ciąg dalszy uroczystości.

W Zamku odsłonięto i poświęcono Tablicę Pamiątkową, pod którą złożono kwiaty. Na placu miała też miejsce salwa honorowa, Apel Poległych i robiące wrażenie historyczne inscenizacje powstańcze.

Ponadto goście mieli możliwość obejrzenia przepięknych wnętrz przecławskiego Zamku – jednego z najpiękniejszych zabytków Podkarpacia, gdzie dodatkową atrakcją była wystawa pt. „Dwory i pałace w obiektywie Jadernych” ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Mielcu.

do “Przecław świętował! ZDJĘCIA”

  1. Stanley

    Szkoda, że dziennikarze „Super Nowości” nie przygotowali rzetelnej informacji dotyczącej tej uroczystości. Przecież z samego plakatu reklamującego wspomnianą imprezę można dowiedzieć się więcej. Przede wszystkim kto był organizatorem imprezy i fundatorem tablicy. Kogo konkretnie uczczono i dlaczego. Skąd pomysł na taki obywatelski ruch w Przecławiu. Dlaczego nie było władz samorządu gminy Przecław itd.
    Pozdrawiam. Były pracownik PAP.

  2. Łomiej

    Warto byłoby podać kto był organizatorem tej wyjątkowej imprezy! Z tej notki wynika, że Pani Tyszkiewicz, a to byłoby jakieś nieporozumienie!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.