Przedłużmy życie małej Ariadnie

Jedynym sposobem na przedłużenie życia czterolatki jest bardzo kosztowna rehabilitacja.

PRZECŁAW, MIELEC. Dzisiaj o godz. 18 w klubie Studio przy ul. Pułaskiego 2 w Mielcu, podczas imprezy, inaugurującej nową kadencję samorządów powiatu, odbędzie się też akcja charytatywna na rzecz 4-letniej Ariadny Lis z Przecławia, która zmaga się z ciężką chorobą, jaką jest mukowiscydoza. Jedynym sposobem na przedłużenie życia dziewczynki jest kosztowna rehabilitacja. Dlatego zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc.

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie „Quo Vadis Podkarpacie”. W programie m.in. spotkanie z władzami samorządowymi i koncert zespołu „Czerwony Tulipan”.

Swoje kreacje wystawi Ewa Minge

Dla Ariadny odbędzie się licytacja kolekcji ubiorów (koszulek, spodni i innych gadżetów) zaprojektowanych przez ikonę polskiej mody – Ewę Minge. Z myślą o 4-latce licytowane będą również unikatowe książki, obrazy jej mamy Barbary Brzezińskiej-Lis, a także szkice i karykatury niepełnosprawnego Arkadiusza Smazia, młodego chłopaka, który ma wrodzoną wadę wzroku i dosłownie w każdej chwili może przestać widzieć.

Aby mała Ariadna mogła w miarę normalnie funkcjonować, rodzice codziennie robią jej inhalacje ze specjalnymi lekami i oklepują po pleckach, aby odkrztusiła wydzielinę i śluz, który zbiera się w jej płucach szczególnie przy katarze lub kaszlu. Oprócz tego, dziewczynka do każdego posiłku musi przyjmować enzymy trzustkowe i szereg innych medykamentów.

Kosztowny sposób przedłużenia życia

Leczenie i rehabilitacja, które mogą nieznacznie zatrzymać rozwój choroby Ariadny, są niestety bardzo kosztowne. Jeśli nikt nie wymyśli cudownej szczepionki, będą musieli zdecydować się na przeszczep płuc. Takie zabiegi wykonywane są teraz jedynie w klinice AKH w Wiedniu i są bardzo kosztowne. Ich cena to 130 tys. euro. Ale to jedyny sposób na przedłużenie życia dziewczynki. Dlatego zrozpaczeni rodzice są zmuszeni prosić o wsparcie.
Ariadnie z Przecławia można pomóc, wpłacając pieniądze na specjalnie założone dla niej subkonto w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą, ul. Prof. Jana Rudnika 3B, 34-700 Rabka – Zdrój. Nr konta złotówkowego: 49 10203466 00009302 00023473. Można też przekazać im jeden procent podatku. Należy wpisać: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, numer KRS: 0000064892 i dopisać: 1% dla Ariadny Lis.

Komentarz:

Zbigniew Pietras, prezes stowarzyszenia „Quo Vadis Podkarpacie”, organizatora imprezy:

– Koncert jest podsumowaniem całorocznej kampanii promującej 30-lecie powstania „Solidarności”, a więc wydarzenia, które zmieniło historię świata. Pomoc bliźniemu to jedna z głównych idei tego ruchu, a także naszego stowarzyszenia. Dlatego chcemy pomóc małej Ariadnie i przez to pokazać solidarność, ale taką zwykłą, ludzką.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments