Przedłużony areszt

RZESZÓW. Wydłużono areszt dla byłego dyrektora oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego

Byłemu dyrektorowi rzeszowskiego oddziału BGK Markowi Z. przedłużono areszt do końca kwietnia. 56-letni mężczyzna jest podejrzany o działanie na szkodę banku, oszustwa oraz fałszowanie dokumentów.

– Prokuratura wnioskowała o przedłużenie aresztu biorąc pod uwagę konieczność kontynuowania śledztwa, w tym gromadzenia materiałów dowodowych – informuje prok. Damian Mirecki, szef wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. – Ponadto istnieje w tym przypadku możliwość zastosowania wysokiej kary – dodaje.

Wykorzystał swoje stanowisko

Marka Z. oraz jego zastępcę 57-letnią Bożenę L. CBA zatrzymało w październiku 2010 roku. Prokuratorzy zarzucili im działanie na szkodę banku w wysokości prawie 7 mln zł oraz poświadczanie nieprawdy w dokumentach. W sprawie podejrzanych jest jeszcze trzech mężczyzn z firmy deweloperskiej PKS Investment w Zakopanem.

Do oszustwa miało dojść, gdy pomimo nie wywiązania się z zawartej umowy, bank reprezentowany przez Marka Z. zwolnił lokale przedsiębiorców z hipoteki. Ponadto śledczy ustalili, iż jako dyrektor oddziału oferował klientom banku nieistniejącą usługę. Początkowo osoby, które zgodziły się na „specjalnie” oprocentowane lokaty otrzymywały wysokie odsetki. Później okazywało się, że pieniądze wpłacane na konta innych klientów nie wracały już do swoich właścicieli.

Podejrzanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo zostało wszczęte dzięki zawiadomieniu banku, który równocześnie zwolnił nieuczciwego dyrektora.

Paweł Malinowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments