Przedsiębiorcza uczelnia

PWSTE chce kreować wśród młodzieży i mieszkańców naszego regionu postawy przedsiębiorcze - mówi prof. Zbigniew Makieła, rektor PWSTE w Jarosławiu

JAROSŁAW. Od poniedziałku do środy w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej trwać będą Dni Przedsiębiorczości.

W pierwszym dniu nauczyciele przedmiotu “podstawy przedsiębiorczości” będą mogli wziąć udział w seminarium prowadzonym przez metodyka. Mowa będzie o tym, jak w sposób ciekawy i przystępny zaszczepić w uczniach wiedzę z zakresu przedsiębiorczości? Jak przekonać ich, że z elementami wolnego rynku, konkurencji, ekonomii mają do czynienia każdego dnia.

W drugi dzień (wtorek, 19 kwietnia) uczniowie będą mogli sprawdzić się na próbnej rozmowie kwalifikacyjnej, a także uczestniczyć w warsztatach z autoprezentacji.

Ostatni dzień (środa 20 kwietnia) to otwarcie Punktu Biznesowego, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, czyli szansa dla wszystkich młodych, pomysłowych ludzi na założenie i prowadzenie swojego biznesu. Dzięki programowi preinkubacji mogą oni prowadzić firmę bez zakładania działalności gospodarczej. Korzystają przy tym z pomocy specjalistów z zakresu prawa i księgowości, co znacznie obniża koszty funkcjonowania firmy na rynku. Jako członkowie programu nie muszą wynajmować biura i inwestować w sprzęt do jego wyposażenia – wszystko będzie dostępne w Punkcie Biznesowym w Uczelni.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments