Przedsmak mistrzostw

Zawodnicy, których nie będzie z nami w Krośnie, trenują według programu indywidualnego. W każdej chwili są gotowi do włączenia się do pracy z kadrą - powiedział trener Jacek Nawrocki. Fot. Wit Hadło

SIATKÓWKA. Biało-czerwoni z Rosjanami zagrają również na MEJ.

Dziś w Krośnie i jutro w Dukli (początek obu meczów godz. 18, wstęp wolny) reprezentacja Polski juniorów rozegra towarzyskie mecze z rówieśnikami z Rosji. Biało-czerwoni na Podkarpaciu przygotowują się do mistrzostw Europy, które w dniach 25 sierpnia – 2 września rozegrane zostaną w Polsce (Gdynia) i Danii (Randers).

Młodzi siatkarze, których poprowadzi trenerski duet Jacek Nawrocki – Maciej Zendeł, chcą osiągnąć zdecydowanie lepszy wynik niż 10. miejsce zanotowane przez juniorską reprezentację na poprzednich ME. – Do najtrudniejszych rywali zaliczyć należy Rosję i Serbię – mówi przyjmujący Michał Kaczyński, który wierzy w dobry wynik reprezentacji. – Liczymy na doping kibiców, który zawsze dodaje skrzydeł. Wcześniej jednak naszych juniorów czeka towarzyski dwumecz z Rosjanami. – Sparingi będą bardzo dobrym sprawdzianem, ale to także przedsmak tego, co czeka nas podczas turnieju. Po losowaniu okazało się bowiem, że zagramy w jednej grupie na ME juniorów – mówi środkowy Jan Nowakowski.

Polscy juniorzy mają za sobą cykl meczów sparingowych z Finlandią i Włochami. – Spotkania z tymi drużynami odpowiedziały nam na kilka pytań m.in. na kogo możemy liczyć lub nie. Zawodnicy, których nie będzie z nami w Krośnie, trenują według programu indywidualnego. W każdej chwili są gotowi do włączenia się do pracy z kadrą – powiedział trener Nawrocki, którego zespół grał w sparingach z silnymi zespołami. Zarówno Finowie jak i Włosi awansowali do mistrzostw Europy. Rosjanie od lat stanowią czołówkę światową w tej kategorii wiekowej.

W 15-osobowej kadrze (z tego grona dwunastka zagra na ME) jest libero Asseco Resovii, Jakub Woś. Juniorskie mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 25 sierpnia – 2 września w Polsce (Gdynia) i Danii (Randers). W Gdyni grupowymi rywalami biało-czerwonych będą Rosja, Serbia, Belgia, Włochy i Finlandia. W II grupie znajdują się: Bułgaria, Dania, Hiszpania, Turcja, Grecja i Niemcy.

Na poprzednich MEJ nasza reprezentacja prowadzona przez trenera Grzegorza Rysia zakończyła rywalizację na fazie grupowej. W Bobrujsku biało-czerwoni mając w składzie m.in. takich zawodników, jak: Miłosz Hebda, Piotr Hain, Mateusz Mika, czy Wojciech Ferens wygrali z Turcją i Belgią oraz przegrali z Rosją i Holandią i zostali sklasyfikowani na 10 miejscu. Mistrzami Europy zostali Rosjanie.

Rafał Myśliwiec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments