Przedświąteczne koncerty specjalnie dla małej Marysi

Fot. Archiwum rodzinne

KROSNO. Rada Dzielnicy Polanka we współpracy ze Spółdzielnią Muka zaprasza na koncert „Gwiazdka dla Marysi”, który odbędzie się już w niedzielę 16 bm. w Domu Ludowym w Polance.

Całkowity dochód z imprezy będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marysi. Start o godz. 15. Wstęp wolny.

W programie m.in.: występ Kuby Jaźwieckiego, półfinalisty programu Mam Talent. Zaplanowano też kiermasz przedświąteczny organizowany przez Pomaturalne Studium Animatorów Kultury w  Krośnie. Do dyspozycji uczestników imprezy będzie także bufet. – Będą sprzedawane cegiełki o wartości 2,5 zł, za które będzie można nabywać produkty z kiermaszu i z bufetu – informują organizatorzy przedsięwzięcia. Natomiast we wtorek 18 grudnia o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie odbędzie się kolejny koncert. Wykonawcy to: soliści, zespoły kameralne, Chór Dziecięcy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, Orkiestra Smyczkowa OSZM I stopnia.

Marysia Zawisza przyszła na świat 16 lutego z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiariego, neurogennym pęcherzem, mielodysplazją, niedoczynnością tarczycy, przepukliną pachwinową (po operacji) i jelitową, zwichnięciem lewego biodra oraz stopami końsko-szpotawymi. Przeszła pomyślnie kilka operacji.  Jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Leczenie Marysi jest kosztowne. Dlatego, aby pozyskać pieniądze na ten cel,  zorganizowano akcję zbierania plastikowych nakrętek. W akcję zaangażowali się także nasi Czytelnicy.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o