Przejedzie pustynię ciężarówką

Beata Sadowska

Siedem dni w ekstremalnych warunkach afrykańskiej pustyni spędzi dziennikarka Beata Sadowska. Już 21 października wsiądzie do 6-tonowej ciężarówki mercedes unimog U400, by wziąć udział w rajdzie RMF Morocco Challange.

Sadowska znana jest z zamiłowania do motoryzacji. Jako dziennikarka przejechała Borneo w miesięcznym rajdzie Camel Trophy Kalimantan i dwa razy relacjonowała dla TVP Rajd Dakar, co zaowocowało… zrobieniem prawa jazdy na motocykl. Teraz, między maratonem w Amsterdamie (16 października) a maratonem w Nowym Jorku (6 listopada), postanowiła osobiście pokonać pustynię w warunkach rajdowych.

- Będę pomocnikiem nawigatora, ale nie wiem, jak to się skończy, bo zmysł orientacji się u mnie nie wykształcił – mówi Sadowska. – Może lepiej, bym duchowo wspierała chłopaków? Mam nadzieję, że nie złapię bakcyla i po powrocie nie zapiszę się na kurs prawa jazdy na ciężarówki, bo mój narzeczony wyrzuci mnie z domu – śmieje się dziennikarka.

Ekipa przejedzie ponad 2 tysiące km, niemal przez całe Maroko, walcząc z kamienistą i piaszczystą pustynią. Sadowskiej towarzyszyć będą: Paweł Molgo, który prowadzi w klasyfikacji rocznej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w klasie T2. i Piotr Domownik – Mistrz Polski Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w klasyfikacji generalnej w 2007 r.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.