Przejście podziemne połączy ul. Architektów i Podkarpacką

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa przejścia podziemnego łączącego ul. Zawiszy Czarnego i Podkarpacką. Fot. Paweł Dubiel

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa przejścia podziemnego łączącego ul. Zawiszy Czarnego i Podkarpacką. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Mieszkańcy mają dość przechodzenia przez tory.

Mieszkańcy osiedla Dąbrowskiego, a w szczególności nowych bloków przy ul. Architektów, od dłuższego czasu już proszą władze miasta o rozwiązanie ich problemu. Między ich blokami a ul. Podkarpacką najkrótsza trasa prowadzi przez dzikie przejście przez tory kolejowe. Możliwe, że jeszcze w tym roku ruszą tam prace przy budowie przejścia podziemnego.

W ubiegłym roku na grupie Sąsiedzi Rzeszów na Facebooku mieszkańcy zorganizowali głosowanie na pomysły zadań, które na osiedlu Dąbrowskiego są najważniejsze. Największą popularnością cieszy się pomysł budowy podziemnego przejścia dla pieszych pod torami nieopodal ulic Zawiszy Czarnego i Podkarpackiej. Mieszkańcy z ul. Architektów wielokrotnie zgłaszali się do nas w sprawie feralnego przejścia przez tory. Chcą, żeby dzikie przejście zostało zmodernizowane i było bezpieczne. W styczniu 2017 roku przy przejściu stanęły tablice z informacją, że za przejście w tym miejscu grozi kara grzywny.

- To najkrótsza droga do przystanku autobusowego. Nie dość, że musimy uważać, jak przechodzimy przez tory, to jeszcze się musimy kryć, żeby mandatu nie dostać. Mamy nadzieję, że prezydent w końcu nas wysłucha – mówi Maciej, mieszkający przy ul. Architektów.

W końcu władze Rzeszowa wzięły się porządnie za ten temat.

- Przeprowadzona jest analiza techniczna dotycząca możliwości i formy przejścia dla pieszych. Rozważany jest wariant kładki nad torami lub tunelu podziemnego. Wstępny koszt to ok. 2 mln zł – słyszymy w ratuszu.

Prezydent podczas poniedziałkowej narady w ratuszu wydał polecenie, że jeszcze w tym roku ma powstać bezpieczne przejście dla pieszych i to najlepiej podziemne.

- Kładkę będziemy robić, żeby panie z wózkami się pchały po tej kładce? Proszę podziemne przejście zrobić, jak na ulicy Miłocińskiej. Temat musi być bezwzględnie w tym roku wykonany – powiedział.

Blanka Szlachcińska

do “Przejście podziemne połączy ul. Architektów i Podkarpacką”

 1. Jan Pakosławic Rzeszowski

  Okolica wygląda zachęcająco, akurat w sam raz na budowę podziemnego przejścia po godz. 17.

 2. Marian

  „Mieszkańcy z ul. Architektów wielokrotnie zgłaszali się do nas w sprawie feralnego przejścia przez tory”.

  Ponownie należy im przypomnieć, że tory były tutaj duuuużo wcześniej niż ich bloki.

  • jass

   No i co z tego? To może nic nie budujmy i nic nie rozwijajmy, bo zawsze coś gdzieś jest postawione wcześniej niż planowane inwestycje. Miasto dało d..y, bo wydali pozwolenie na wywalenie przez dewelopera osiedla na kilka tys. mieszkańców, a nie przypilnowało, żeby ludzie mieli cywilizowane dojście do głównej drogi. Kolej też ma oczywiście wszystko w czterech literach, bo to państwo w państwie. Lepiej mandatami straszyć niż rozwiązać problem raz a dobrze.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.