Przekrocz granicę z wirtualnym przewodnikiem

Ryc. Służba Celna

MEDYKA, PRZEMYŚL. Czy można przekroczyć granicę nie ruszając się z fotela? Można! Wystarczy wejść na wirtualny przewodnik po przejściu granicznym w Medyce, który przygotowała Służba Celna.

Przewodnik jest tak opracowany graficznie, że używający go internauta ma wrażenie, jakby był naprawdę na przejściu. Wszystko to przygotowano z myślą o kibicach, którzy będą podróżować na Ukrainę i z niej wracać samochodem osobowym lub autokarem  specjalnym “zielonym pasem EURO2012”. Dzięki przewodnikowi podróżny na medyckim przejściu będzie mógł się poczuć niemal jak w domu, bo …przecież już tu wirtualnie bywał.

System podpowie kibicowi, na którym pasie ruchu powinien się ustawić, zapyta go o obywatelstwo i konieczne do przekroczenia granicy dokumenty, a także skieruje w miejsce, gdzie dokonuje się wszelkich formalności granicznych. System pozwala na wydrukowanie informacji interesujących podróżnego. Program ma trzy wersje językowe: polską, ukraińską i angielską, i powstał dzięki staraniu przemyskiej Izby Celnej we współpracy Z Bieszczadzkim Oddziałem SG. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie na granicy i choć powstało z uwagi na EURO 2012 będzie służyć podróżnym także po mistrzostwach.

Wirtualny przewodnik dostępny jest na stronie internetowej przemyskiej  Izby Celnej w Przemyślu www.przemysl.ic.gov.pl, a także na stronach: www.sluzbacelna.gov.pl
www.granica.gov.pl, www.mf.gov.pl, www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl, www.umwp.podkarpackie.pl, www.rzeszow.uw.gov.pl, www.przemysl.pl.

emka

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.