Przelał pieniądze i nie dostał laptopa

Fot. Archiwum

JAROSŁAW. Mężczyzna na znanym portalu aukcyjnym zauważył ogłoszenie o sprzedaży laptopa. Zainteresował się tą ofertą i skontaktował ze sprzedającym na numer podany w ofercie. Obaj panowie uzgodnili szczegóły transakcji.

Jeszcze tego samego dnia sprzedający wysłał na numer telefonu kupującego dane potrzebne do zrealizowania przelewu. Cena laptopa i koszty przesyłki uzgodniono na ponad 400 zł. 29-letni mieszaniec Jarosławia przelał ustaloną kwotę na konto sprzedającego.

Pomimo upływu terminu, nie otrzymał zamówionego laptopa. Oszukany mężczyzna kontaktował się kilkakrotnie ze sprzedającym, jednak te rozmowy nie przyniosły rezultatu. Co więcej, laptop, który zakupił mieszkaniec Jarosławia ponownie wystawiono do sprzedaży na tym samym portalu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalają okoliczności tego oszustwa. Funkcjonariusze jednocześnie przestrzegają wszystkie osoby, aby uważały na zawierane w ten sposób transakcje. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments