Przełamana niemoc

I LIGA MĘŻCZYZN. Mimo kłopotów kadrowych, Sokół wreszcie wygrał!

Po trzech porażkach z rzędu ekipa Sokoła Łańcut wreszcie przełamała niemoc. W sobotę podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego pokonali Znicz Pruszków, choć do samego końca musieli walczyć o wygraną.

W I kwarcie trwała zacięta walka i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce tej części meczu gospodarze nieco podkręcili tempo gry i rywale nieco się pogubili. Gdy na początku II kwarty trafił Klima, Sokół prowadził 21:14 i wydawało się, że wreszcie złapał właściwy rytm. Jednak kilka prostych błędów podopiecznych trenera Kaszowskiego sprawiło, że Znicz szybko odrobił straty (21:21) i na nowo rozpoczęła się walka kosz za kosz.

Nieznacznie przeważali goście, którzy w 18 min. wygrywali 36:33 i… do końca kwarty zdobyli już zaledwie 3 „oczka” przy 11 punktach Sokoła.

Po przerwie Sokół powiększał dystans. W 22. min po trójce Pielocha gospodarze wygrywali 52:39, ale znów kilka nieudanych indywidualnych akcji koszykarzy z Łańcuta sprawiło, że rywale zaczęli mozolnie odrabiać straty. Po 30 minutach gry Sokół prowadził różnicą 7 pkt, a na pięć minut przed końcem już tylko 61:57. Znicz poczuł swoją szansę i nie dawał za wygraną.

W ekipie gości punktowali Aleksandrowicz i Linowski, i właśnie po trafieniu tego ostatniego na 13 sekund przed końcem strata do Sokoła wynosiła tylko trzy „oczka” (75:72). W odpowiedzi faulowany Pieloch trafił jeden z dwóch rzutów wolnych, ale piłkę zebrał Aleksandrowicz i goście stanęli przed szansą doprowadzenia do dogrywki. Na 5 sekund przed końcem zza linii 6,75 m rzucał Aleksandrowicz, ale piłka nie wpadła do kosza.

SOKÓŁ Łańcut        76
ZNICZ BASKET Pruszków           72
(19:14, 25:25, 15:13, 17:20)

SOKÓŁ: Baran 6 (1×3), Fortuna 5 (1×3), Pacocha 23, Dubiel 17 (1×3), Klima 15 (1×3)oraz Pieloch 10 (1×3), Gawrzydek 0, Czerwonka 0

ZNICZ: Aleksandrowicz 20 (1×3), Linowski 19, Lewandowski 12 (1×3), Wojtyński 11 (1×3), Mieczkowski 2 oraz Kulikowski 8, Czosnowski 0, Janik 0, Put 0.

Sędziowali: A. Krasuski, D. Myszka i W. Majcherowicz. Widzów 500.