Przełamana niemoc

TAURON BASKET LIGA. Koszykarze Siarki wreszcie wygrali

Koszykarze Siarki po serii dziewięciu meczów bez zwycięstwa wreszcie przełamali niemoc i wygrali w piątek w Kołobrzegu. Spotkanie było niezwykle emocjonujące a zespół z Tarnobrzego swoją wyższość udowodnił dopiero po dogrywce.

W piątkowym meczu zespół Siarki Tarnobrzeg poprowadził Bogdan Pamuła, który zastąpił Zbigniewa Pyszniaka. Ten ostatni pozostawił sobie tylko funkcję prezesa klubu. Zmiany przyniosły korzyść, bo koszykarze Siarki wygrali. Było to pierwsze zwycięstwo beniaminka Tauron Basket Ligi od czasu inauguracyjnej kolejki, rozegranej 9 października, gdy Siarka wygrała z Polpharmą Kolejne dziewięć meczów, aż do spotkania w Kołobrzegu, kończyło się porażkami tarnobrzeżan. Pamule, który był asystentem Pyszniaka, będzie teraz pomagał w roli asystenta amerykański skrzydłowy Eric Taylor.

Gości w piątek do zwycięstwa poprowadzili Stanley Pringle oraz Kevin Goffney, natomiast walkę ze strony gospodarzy podejmowali Darrell Harris i Ted Scott. Ten ostatni ustanowił nowy rekord punktów zdobytych w jednym meczu w tym sezonie w Tauron Basket Lidze. Amerykanin zdobył aż 41 punktów. – Z początku fatalnie mi szło. Trener powiedział, abym się nie przejmował i skupił w obronie, ponieważ z dobrej obrony wynika dobry atak – mówi zawodnik, który prawdziwy show pokazał w IV kwarcie. Na 23 punkty drużyny w tej kwarcie, Amerykanin zdobył 21. Za sprawą niesamowitej postawy Scotta kołobrzeżanie dogonili Siarkę i o losach meczu rozstrzygnęła dogrywka. – Podejście drużyny w pierwszej połowie było nieprofesjonalne, próba dogonienia skończyła się sukcesem, ale przeciwnik nie wpadł w panikę – ocenia trener Kotwicy Dariusz Szczubiał. W dodatkowym czasie gry dominował już Siarka. – Bardzo się cieszę, że wygraliśmy.

Trzymaliśmy się razem, twardo broniliśmy. To spotkanie było bardzo ciężkie, ale ostatecznie odnieśliśmy upragnione zwycięstwo – kończy środkowy Siatki Louis Truscott.

Był to ostatni mecz Siarki w pierwszej rundzie I etapu rozgrywek TBL i jednocześnie ostatnie spotkanie w 2010 roku. Rundę rewanżową tarnobrzeżanie rozpoczyn 2 stycznia meczem wyjazdowym z Polpharmą Starogard Gdański.

KOTWICA Kołobrzeg – SIARKA Tarnobrzeg 87:97 (16:27, 17:22, 23:18, 23:12, 8:18)

Kotwica: Scott 41 (4×3), Harris 14 (3×3), Fisher 13 (2×3), Sikora 3, Diduszko 2 oraz Wołoszyn 5 (1×3), Zabłocki 3 (1×3), Henderson 2, Sarzało 2, Djurić 2, Bręk 0.

Siarka: Pringle 27 (2×3), Goffney 20, Truscott 13, Wall 12 (1×3), Miszczuk 4 oraz Baran 10, Deloach 8, Pisarczyk 3.

Sędziowali: Janusz Calik, Wojciech Imiołek i Tomasz Tomaszewski.

Widzów 2 tys.

Wyniki innych meczów 11. kolejki:

AZS Koszalin – PBG Basket Poznań 81:76 (28:19, 13:16, 20:15, 20:26),

Polonia Warszawa – Energa Czarni Słupsk 78:82 (18:10, 16:25, 21:27, 23:20),

Polpharma Starogard Gd. – Zastal Zielona Góra 82:61 (17:18, 22:20, 23:14, 20:9).

Spotkanie PGE Turów Zgorzelec – Trefl Sopot zakończyło się w niedzielę po zamknięciu gazety.

Mecz Asseco Prokom Gdynia – Anwil Włocławek przełożono na 15.01.2011.

1. Czarni 11 21 918-831
2. Zastal 11 17 831-830
3. Trefl 10 16 764-698
4. Polpharma 11 16 889-865
5. Polonia 11 16 790-821
6. Turów 9 15 734-693
7. Anwil 10 15 791-770
8. Basket 11 15 818-837