Przełom w śledztwie Olewnika

Fot. Archiwum

KRAJ. Prokuratorzy prowadzący śledztwo podejrzewają, że uprowadzenie Krzysztofa Olewnika  mogło zostać sfingowane.

Głównym dowodem śledczych na tę tezę jest nagranie rozmowy z telefonu komórkowego. Podczas niej Krzysztof Olewnik wydaje instrukcje jednemu ze swoich oprawców. Krzysztof tłumaczy porywaczowi, co ten ma przekazać jego rodzinie i ten faktycznie to robi. – Niech Jacek (Jacek K., przyjaciel Krzysztofa – red.) z Iwoną (żona Jacka K. – red.) jadą – mówi młody Olewnik.

Rozmowa odbyła się w styczniu 2002 roku w centrum Warszawy, czyli w czasie kiedy młody biznesmen miał leżeć skrępowany w piwnicy porywaczy w okolicach Kałuszyna. W czwartek 17 listopada do domu w Drobinie prokuratorzy wraz z policją przeszukali mieszkania i domy Olewników i zabezpieczyli dowody w sprawie.

pb/PAP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia
Małgosia
9 lat temu

Do końca czerwca przyszłego roku gdańska prokuratura apelacyjna chce przedłużyć śledztwa, w których ustalane są nieznane okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz badane nieprawidłowości przy dotychczasowych postępowaniach.

Więcej informacji na ten temat można przeczytaj na nowym poratu informacyjnym stefczyk info, serdecznie polecam i zachecam do zapoznania się z nim!
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/przedluzone-sledztwo-ws-olewnika

eRzecznik serwisu http://www.stefczyk.info Małgorzata Kotarska