Przemaszerowali w obronie pluralizmu medialnego. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło
Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Ponad pół tysiąca osób na sobotnim marszu w obronie TV Trwam.

– To cenzura polityczna jak w okresie PRL – mówili o blokowaniu multipleksu dla telewizji o. Rydzyka uczestnicy sobotniego, rzeszowskiego marszu w obronie TV Trwam. Wzięło w nim udział ponad pół tysiąca osób z całego województwa, na czele z liderami podkarpackiej prawicy. 

Marsz poprzedziła msza święta w Kościele Farnym, podczas której kazanie wygłosił ks. infułat Stanisław Mac: – Mamy prawo do swojego kanału katolickiego, ale władze i KRRiTV są głuche na wieloletnie starania fundacji Lux Veritatis. Pozostaje nam manifestować na ulicach, niech świat widzi jak prześladowani są katolicy, jaką mamy wolność.

Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty o jednoznacznej treści: ” Towarzyszu Dworak, ręce precz od TV Trwam”, „Żądamy wolności słowa” i „Nie dla cenzury w Polsce”, „Rząd Tuska tragedią narodową”. Zgodnie nazywali obecne wypychanie TV Trwam z multipleksu „skandalem” i „grą polityczną”.

W marszu udział wzięli m.in. poseł PiS Stanisław Ożóg, członek Zarządu województwa podkarpackiego z ramienia Prawicy RP Bogdan Romaniuk (Prawica RP), a także kandydat PiS w wyborach uzupełniających do Senatu Zdzisław Pupa.

Marsz ulicami Rzeszowa zakończył się pod Urzędem Wojewódzkim, gdzie organizatorzy odczytali petycje do rządu i prezydenta. Domagają się w niej, by w trwającym właśnie konkursie przyznano wreszcie TV Trwam miejsce na pierwszym multipleksie.

[print_gllr id=87291]

Arkadiusz Rogowski

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
izaesque Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Jest to problem i to bardzo duży. I to w zakresie demokracji i wolności mediów. Tu Rydzyk nie jest najważniejszy. Były stacje TV katolickie i co się z nimi stało.
Telewizja franciszkańska – PULS poszła w prywatne ręce i co nadaje? TV RELIGIA zwana „religią dla niewierzących” też nie istnieje, tylko odgrzewa przez rok starocie dopóki ma koncesję.

Na dzień dzisiejszy jest tylko jedna telewizja katolicka – Trwam.
Dlaczego w kraju katolickim ma nie być żadnej stacji telewizyjnej katolickiej? Mamy wolność? Naprawdę?

esque
Gość
esque

sztuczny problem. i zal tych manipulowanych przez rydzyka ludzi. bede sie za nich modlic:D