Przemyska uczelnia będzie kształcić na kierunku pielęgniarskim

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, Piotr Ciompa (w środku) i rektor przemyskiej PWSW, dr Paweł Trefler (z prawej) podpisali porozumienie o ścisłej współpracy szpitala i uczelni w zakresie kształcenia na przyszłym kierunku pielęgniarskim.

PRZEMYŚL. Przemyska Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu będzie kształcić pielęgniarki! Uczelnia już podpisała z Wojewódzkim Szpitalem w Przemyślu umowę, na mocy której studentki i studenci nowego kierunku będą mieli zapewnione praktyki zawodowe w szpitalu.

Zdaniem rektora PWSW, dr. Pawła Treflera uczelnia powinna odpowiadać swą ofertą na zapotrzebowanie na przemyskim rynku pracy. – Bardzo istotna dla nas jest współpraca z otoczeniem społeczno- gospodarczym w mieście i okolicy, z miejscowymi instytucjami i firmami, by nasi absolwenci pozostawali w Przemyślu i zasilali kadry przemyskich instytucji i przedsiębiorstw – zauważył dr Trefler. – Staramy się, by nasze kierunki kształcenia były praktyczne i potrzebne, a pielęgniarstwo jest bardzo ważne dla Przemyśla – dodał. To, że nowa, młoda kadra pielęgniarska jest bardzo potrzebna potwierdził dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, Piotr Ciompa. – Chcemy rozwijać szpital, co będzie wiązać się ze wzrostem kadry medycznej, w tym także liczby pielęgniarek. Tymczasem grozi nam poważny kryzys w tej materii, bo średnia wieku pielęgniarki w szpitalu jest bliska wiekowi emerytalnemu. Na pewno potrzeba nam młodych ludzi w tym zawodzie i mogę zapewnić, że pracy dla nich nie zabraknie – zadeklarował P. Ciompa.

Na razie, na mocy podpisanego w czwartek (11 kwietnia) porozumienia przyszli studenci i studentki kierunku pielęgniarskiego na PWSW mogą być pewni, że znajdzie się dla nich miejsce w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu, by mogli odbywać praktyki zawodowe.

emka

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krzysztof, Rzeszów Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof, Rzeszów
Gość
Krzysztof, Rzeszów

Bardzo dobry pomysł. Gratuluję uczelni i pięknemu miastu Przemyśl.