Przemyśl znów ma kino!

Już w poniedziałek, 16 grudnia, widzowie zasiądą w fotelach kina „Centrum”. Fot. Archiwum
Już w poniedziałek, 16 grudnia, widzowie zasiądą w fotelach kina „Centrum”. Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Rusza cyfrowe kino w Centrum Kulturalnym.

Dobra wiadomość dla przemyślan: do Centrum Kulturalnego „wraca” kino! I to nie byle jakie, bo cyfrowe i pozwalające na projekcję filmów w 3D! Kino rusza już w poniedziałek (16 grudnia).

Powrót nowoczesnego kina do CK był możliwy dzięki otrzymaniu 172 tys. złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i ponad 163,5 tys. złotych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za pieniądze z dotacji zakupiono nowy srebrny ekran i nowoczesny cyfrowy sprzęt projekcyjny DepthQ, umożliwiający projekcję filmów w technologii dwuwymiarowej (2D) i trójwymiarowej (3D) o standardzie wyświetlania 2K, czyli o rozmiarze obrazu 2048 x 1080 pikseli, a więc większym niż Full HD, oraz zainstalowano wielokanałowy system nagłośnienia kinowego w trybie 7:1, pozwalający na zwiększenie poczucia otoczenia dźwiękiem.

Nowe przemyskie kino, które nazywać się będzie „Centrum”, przystąpiło do programu „Sieci Polskich Kin Cyfrowych” oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Wiąże się to m.in. ze zobowiązaniem, iż w „Centrum” rocznie będzie wyświetlane co najmniej 300 seansów filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, z których 18 proc. stanowić będą produkcje polskie.

Na razie zaplanowano seanse na czas od 16 do 22 grudnia. W ofercie są zarówno filmy z gatunku fantastyki, kina polskiego, kina familijnego, jak i dokumenty. Widzowie będą mogli obejrzeć: „Igrzyska śmierci: w pierścieniu ognia”, „By miłość nie przeszła obok” ,a także głośny film Michała Kondrata „Jak pokonać szatana”. Temu ostatniemu seansowi (20 grudnia o godz. 20) będzie towarzyszyło spotkanie z autorem dokumentu – wieloletnim asystentem egzorcysty.

Po raz pierwszy w Przemyślu wyświetlony będzie film 3D, a będzie to produkcja pt. „Ratujmy Mikołaja”. Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie: www.ck.przemysl.pl.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasiek
jasiek
7 lat temu

Bardzo fajne JEST TO KINO PRZEMYSKIE, takie kina powinny być utrzymywane nawet jak są trochę deficytowe. Bardziej wolę kino klimatyczne jakim jest np. u nas Kino Zorza, mam nadzieje że miasto nie zdecyduje się na pochopną likwidację tego deficytowego kina bo multipleksy już się przejadają a jest tu ich 3.