Przemyślanie będą za śmieci płacić niemało

– Śmieci nie mogą być ważniejsze od człowieka – stwierdził Rafał Oleszek (SLD) zauważając, że przemyślanom się nie przelewa, a wysokie opląty za odpady jeszcze zubożą ich skromne domowe budżety.
-Ależ o ludzi właśnie chodzi – przekonywał zastępca prezydenta, Wojciech Błachowicz . – Chodzi o świadomość ekologii i o to, byśmy nie utonęli w śmieciach – dodał. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL.  Stawki za śmiecie uchwalone.

Choć wbrew krążącym po mieście plotkom stawki za wywóz śmieci w Przemyślu nie okazały się jakieś ekstremalnie wysokie, ale jednak przemyślanom przyjdzie płacić za nie niemało.

Rada Miejska uchwałę w tej sprawie podjęła na sesji nadzwyczajnej, mimo, że Sejm będzie rozważał senackie poprawki do ustawy, która na samorządy nałożyła obowiązek organizacji pozbywania się odpadów komunalnych.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Monika Kamińska

do “Przemyślanie będą za śmieci płacić niemało”

 1. Maximus Segregatus

  Jest sposób aby dużo segregując w łatwy sposób – mało płacić za odpady – ale dlatego, że mało się płaci – to rady gmin i grupy trzymające władzę udają że nic o tym nie wiedzą – szczegóły na google.pl po wklejeniu hasła „jak mniej płacić za śmieci” oraz hasła „system eko ab” – można czytać a nawet oglądać…

 2. Piter

  Pół godziny temu. Kamienica – w Przemyślu – przy ulicy Plac Konstytucji 5, świeżo wyremontowany budynek w którym na parterze mieści się apteka. Patrzę się na dach, a tam piękny czarny dym leci z komina. Na 100% stare buty poszły, plastik i szlag wie co jeszcze. Ekologia – buhahahaaaa. Gdzie ta nasza SM jest? Aha… mandaciki wlepiają śmierdziuchy leniwe.
  Autobusy obsrane, brudne, śmierdzące. A nowy testowy Solbus codziennie czysty – hmmm ciekawe dlaczego.
  Zróbcie porządek z szyldami na starówce i tablicami reklamowymi przy ulicach w Przemyślu. To jest miasto czy wiocha!? Gdzie ten pier….ny konserwator zabytków. ZA CO ON BIERZE KASĘ!?? CO WY SOBIE JAJA ROBICIE?
  ZRÓBCIE PORZĄDEK W SPÓŁKACH MIEJSKICH, A POTEM SZUKAJCIE KASY U LUDZI.

 3. ZBIGNIEW

  Piter masz w 100% rację.Mam prywatny dom i już od wielu lat posiadam 3 pojemniki na segregację śmieci.I co z tego , skoro i śmieci i plastik idzie do jednej śmieciary.Tylko Szkło odbierają oddzielnie w wyznaczonym dniu.Podpisujemy wszystko co wciśnie nam UNIA.Emisja CO2, segregacja śmieci.
  Ciekaw jestem jak unia zaleci ustalenie średniej pensji na poziomie 3,500Euro czy Polska tak szybko podpisze się pod ta DYREKTYWĄ.??? to kolejne bicie piany,robienie wody z muzgu i wyciąganie pieniędzy.

 4. Piter

  Jaka ekologia. Komu wciskasz ten kit. GOŚCIU. Korzystasz z usług MZK. Widziałeś przystanki MZK? NIE! To rusz cztery litery na miasto i zobacz sam. Ekologia! Nie widziałem ani jednej śmieciary na mieście która zbiera tylko szkło, papier, metal, itp… rzeczy. Wszystko wsypują do jednej śmieciary i jadą dalej.
  Ekologia to MIT.

 5. ROMAN

  no tak a czy Ci co podejmują te decyzje – mają świadomość o co w tym wszystkim chodzi ?
  - wątpię – co z tego że u nas ze śmieciami będzie CACY – a w innych krajach np. z poza Europy to co się dzieje
  - to jest tak samo jak z CO 2 [ USA/ Chiny/ Indie - mają w nosie dyrektywy i robią swoje] a nam się – wciska kit – jeśli ma być CACY – no to Wszyscy robią CACY – a nie wybiurczo .

  • brat Robert

   patologia w Sejmie przekroczyła wszelkie granice
   Trzeba będzie w przyszłych wyborach kreślić przede wszystkim „jedynki” na listach partyjnych

   ja rozumię, że można zdurnieć ale do tego stopnia …. :? :? :?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.