Przemyślanie znów nie zawiedli Owsiaka i dzieci

Fot. Łukasz Solski

PRZEMYŚL.  20. finał WOŚP w mieście pod znakiem rekordów.

Brawo dla Przemyśla. Kolejny raz przemyślanie pobili swój własny rekord w zbiórce WOŚP. Na aukcji w klubie „Niedźwiadek” natomiast sprzedano chyba najdroższą w Polsce paczkę „wośpowych” zapałek. Sześć sztuk zapakowanych w serduszko „poszło” za ponad 550 złotych.

W zeszłym roku Przemyśl zebrał w sumie 93 tys. złotych.  Już wiadomo, że w tym roku jest lepiej. – W tej chwili doliczyliśmy się 95 tys. złotych, a nie zliczyliśmy jeszcze wszystkiego – powiedział nam szef przemyskiego sztabu WOŚP, Adam Król. Sporo, bo ponad 3 tys. złotych udało się uzyskać z aukcji w klubie „Niedźwiadek”. Były tam licytowane najróżniejsze przedmioty od futbolówki na EURO 2012, przez krawat premiera Tuska, pióro marszałka Sejmu RP, złote serduszka WOŚP, po szwejkowskie kalesony i piękne róże z bibuły. Najwyższą cenę w licytacji osiągnęły jednak ….zapałki. Ten „wośpowy gadżet”, to 6 zwyczajnych zapałek w  papierowym opakowaniu serduszka WOŚP. Było ich na aukcji mnóstwo, ale cenę dokładnie 550 złotych i 20 groszy osiągnęły tylko jedne, niczym się nie wyróżniające. Ten absolutny rekord ustanowili wspólnie: Paweł Łebski, jego siostra Paulina i synek Kuba. To właśnie rodzina licytowała „przeciw sobie” stale podbijając cenę zapałek, ale ostanie słowo należało do sześciolatka Kuby. Wśród wolontariuszy też padł rekord. Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej zebrała do swej puszki ponad 3 tys. złotych.

Pamiętajmy jednak, że choć 20. Finał WOŚP za nami Orkiestra nadal gra! Ciągle można jeszcze licytować i wspomóc chore dzieci. Zachęcamy do odwiedzenia aukcji internetowych i licytacji. Na przykład szabli z nominacji komendanta BiOSG, gen. bryg. Dominika Tracza na stopień generała http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=591851, lotu patrolowego śmigłowcem Kania nad Bieszczadami http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=576663, czy karnetu nr 1 na tegoroczny Festiwal Kultury Pogranicza FOLKOWISKO, którego druga edycja odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2012 roku w Gorajcu http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=587698.

– Kuba powiedział podczas licytacji zapałek ostatnie słowo: 550 złotych i 20 groszy za 6 zapałek w wośpowym serduszku.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments