Przemyślanin przyznał się do zabójstwa kolegi

Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL.Mężczyzna, który 9 stycznia br. śmiertelnie pobił 42-letniego mieszkańca Przemyśla, usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd postanowił wobec niego zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

9 stycznia przemyscy policjanci w trakcie wykonywania zadań służbowych ujawnili zwłoki mężczyzny. Czynności wykonane na miejscu zdarzenia pozwoliły na wskazanie, iż mężczyzna zmarł w wyniku przestępstwa.

Policjanci szybko wytypowali prawdopodobnego sprawcę i niezwłocznie zatrzymali 25-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna następnego dnia złożył wyjaśnienia, w trakcie których przyznał się do popełnienia przestępstwa zabójstwa.

Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego sporządzili wniosek do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Prokurator przychylił się do niego i zwrócił się w tej sprawie do sądu. W piątek o godz. 12 podejrzany usłyszał postanowienie sądu, na mocy którego został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Z ustaleń śledczych wynika, że 25-latek przebywał czasowo w mieszkaniu ofiary. W trakcie nieporozumienia, do jakiego doszło między nimi w nocy z 7 na 8 stycznia, mężczyzna zadał gospodarzowi kilka ciosów twardym narzędziem w głowę, w wyniku czego ten zmarł.

Trwają dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie tragicznego zdarzenia.

tc/KMP Przemyśl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o