Przemyślanin uhonorowany przez PCK

Fot. Łukasz Solski

PRZEMYŚL. Emerytowany strażak Zdzisław Wójcik, odebrał „Kryształowe Serce” za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa w Polskim Czerwonym Krzyżu.

Od 33 lat Zdzisław Wójcik jest wolontariuszem Polskiego Czerwonego Krzyża i honorowym dawcą krwi. W tym czasie oddał ponad 20 litrów krwi. Od 24 lat jest prezesem klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” działającym przy przemyskiej Straży Pożarnej.

- Bardzo dziękuję Panu Bogu za to, że obdarował mnie łaską służby. Otrzymane wyróżnienie jest zwieńczeniem mojej 33-letniej działalności w PPK, szczególnie w honorowym krwiodawstwie – mówi Zdzisław Wójcik. – Jestem wdzięczny wszystkim ludziom, z którymi dane mi było współpracować przez te lata. Dziękuję tym osobom, które zauważyły i doceniły moją służbę dla drugiego człowieka – wyznał.

Wójcik jest także inicjatorem i uczestnikiem akcji „Krew-Czekolada” prowadzonej przez przemyskich strażaków-krwiodawców od 2001 roku. W tym okresie odwiedził wraz z kolegami kilkanaście szkół wygłaszając pogadanki na temat bezpieczeństwa nie tylko pożarowego oraz przekazując podopiecznym ponad 2000 czekolad.

łuk

do “Przemyślanin uhonorowany przez PCK”

  1. ML

    Gratuluję. Fantastyczny człowiek. Sprawie oddany jak nikt inny.
    Zasłużył sobie juz dawno na to odznaczenie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.