Przemyślanin uhonorowany przez PCK

Fot. Łukasz Solski

PRZEMYŚL. Emerytowany strażak Zdzisław Wójcik, odebrał „Kryształowe Serce” za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa w Polskim Czerwonym Krzyżu.

Od 33 lat Zdzisław Wójcik jest wolontariuszem Polskiego Czerwonego Krzyża i honorowym dawcą krwi. W tym czasie oddał ponad 20 litrów krwi. Od 24 lat jest prezesem klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” działającym przy przemyskiej Straży Pożarnej.

– Bardzo dziękuję Panu Bogu za to, że obdarował mnie łaską służby. Otrzymane wyróżnienie jest zwieńczeniem mojej 33-letniej działalności w PPK, szczególnie w honorowym krwiodawstwie – mówi Zdzisław Wójcik. – Jestem wdzięczny wszystkim ludziom, z którymi dane mi było współpracować przez te lata. Dziękuję tym osobom, które zauważyły i doceniły moją służbę dla drugiego człowieka – wyznał.

Wójcik jest także inicjatorem i uczestnikiem akcji „Krew-Czekolada” prowadzonej przez przemyskich strażaków-krwiodawców od 2001 roku. W tym okresie odwiedził wraz z kolegami kilkanaście szkół wygłaszając pogadanki na temat bezpieczeństwa nie tylko pożarowego oraz przekazując podopiecznym ponad 2000 czekolad.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ML
ML
9 lat temu

Gratuluję. Fantastyczny człowiek. Sprawie oddany jak nikt inny.
Zasłużył sobie juz dawno na to odznaczenie.