Przemyślanka wygrała w „Jaka to melodia?”

PRZEMYŚL, WARSZAWA. Czy kto wierzy, czy nie – przemyślanie są bardzo muzykalni.

Pani Małgosia z Przemyśla pokonała walczącą dzielnie dwójkę konkurentów: przesympatycznego pana z Piły i uroczą opolankę. Tamci walczyli, jak lwy, ale nie było mocnych na panią Gosię! Kibicowała jej silna grupa przemyślan, w tym nasze „Ta Jojki”, którzy mieli okazję zaśpiewać „Nie ma jak Lwów” dla całej Polski! Wszystko to można było obejrzeć w sobotnie (12 lutego) popołudnie w telewizyjnej „Jedynce”.

Czy kto wierzy, czy nie – przemyślanie są bardzo muzykalni. Jedni umieją grać na „bałałajce”, inni na grzebieniu, jeszcze inni na nerwach, ale muzykę czują wszyscy. Mimo to emocje podczas emisji teleturnieju „Jaka to melodia?” były, bo rywalka i rywal pani Małgosi walczyli dzielnie. Nie mają się czego wstydzić, „polegli” w starciu z prawdziwie „muzyczną duszą”. Pani Gosia nie tylko weszła do finału, ale i wyszła z niego zwycięsko, odgadła wszystkie melodie! Kibicowali jej „Fajczarze”, „Szwejki” a także „Fredrowcy” – nikogo z nich w Przemyślu przedstawiać nie trzeba, a także wspomniane „Ta Jojki” i tancerki i tancerze ze Szkoły Tańca „A-Z”.

Nie zabrakło też „Przemisi”. „Przemisia” to młoda niedźwiedziczka, która przywędrowała do miasta w końcu zeszłego roku, siejąc na początku postrach, a potem budząc współczucie, bo okazało się, że jest chora i nie może, mimo starań miasta, wrócić do Przemyśla. Niemniej niedźwiadek, który jest w herbie Przemyśla, chyba już zawsze będzie kojarzył się z „Przemisią”, wśród publiczności była więc przebrana „Przemisia”, bo ta prawdziwa mogłaby zbyt żywiołowo kibicować pani Gosi, a kły i pazury ma całkiem „przemiłe”. Tak czy owak, przemyślanka i publiczność w studio pięknie zareklamowali swoje miasto, a prowadzący teleturniej, Robert Janowski, który gościł w Przemyślu dwa razy, najwyraźniej nie umie o nim zapomnieć, bo zadeklarował, że chciałby w nim mieszkać, także ze względu na nasz nietypowy, jedyny chyba w Polsce, pochyły Rynek. Pani Małgosi gratulujemy, a Roberta Janowskiego zapraszamy znów do nas!

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments