Przespana końcówka

TAURON BASKET LIGA. 30 minut dobrej gry Siarki na inauguracje rozgrywek.

Przez trzydzieści minut koszykarze Siarki-Jezioro Tarnobrzeg toczyli wyrównany pojedynek z jednym z kandydatów do mistrzowskiego tytuły, ale w końcówce nie byli w stanie już przeciwstawić się rywalom ze Słupska. Bardzo dobra gra koszykarzy Czarnych w IV kwarcie pozwoliła im na odniesienie zwycięstwa.

- Moi zawodnicy lubią bardzo atak i mówiłem im, że jeżeli ustoimy przeciwnikom do 80 punktów, to jesteśmy w stanie wygrać z każdą drużyną. Powyżej 80 będą kłopoty – mówi szkoleniowiec gospodarzy Dariusz Szczubiał i dodaje. – Dzisiaj dostali nauczkę. Nie znali polskiej ligi. Troszeczkę lekceważą grę w obronie. Pomału dowiadują się, że bez defensywy nie ugrają nic. Na treningach nie jest źle, ale w meczach już niestety tak dobrze to wszystko nie funkcjonuje. Przykro mi, że tak się stało. Najważniejsze, żeby z porażki wyciągnąć wnioski. Jeśli tak się stanie, to będzie lepiej – stwierdza trener zespołu z Tarnobrzega.

Obiecujący początek

Początek meczu w wykonaniu gospodarzy był bardzo dobry. W połowie I kwarty Siarka prowadziła 12:7, a chwilę później 21:16. Goście szybko jednak odrobili straty i w 13. min po trójce Cesnauskisa wyszli na prowadzenie 27:25. Było jednak ono chwilowe bo tarnobrzeżanie w ciągu dwóch minut zdobyli dziesięć punktów przy wyraźnym przestoju rywala. Na trzy minuty przed przerwą Siarka osiągnęła dwunastopunktową przewagę, ale… bardzo szybko ją roztrwoniła. Na przerwę ekipa trenera Szczubiała zeszła mając już tylko trzy oczka zapasu. W III kwarcie trwała zacięta walka punkt za punkt, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Kluczową postacią tej części meczu (zdobył 11 pkt) był mało widoczny wcześniej Darnell Hinson. – Na początku nie wchodził mi rzut, a dodatkowo musiałem poznać potencjał rywala – mówi Amerykanin. – Po przerwie zagrałem już bardziej agresywniej i wziąłem ciężar na swoje barki i dlatego tak to wszystko wyglądało. Muszę tak grać w kolejnych meczach – stwierdza Hinson. Jego zespół na początku IV kwarty wyszedł na prowadzenie, którego nie oddal już do końca. – Zagraliśmy bardzo dobrze w ostatniej części meczu i tak powinniśmy się prezentować w całym spotkaniu. Nie było nerwowości w ataku, a i w obronie nie było już źle. Pierwsze trzy kwarty były słabe i powiedziałem to swoim zawodnikom w szatni – mówi trener ekipy ze Słupska.

Osamotniony Miller
W końcówce niekorzystna sytuację próbował ratować Josh Miller ale w pojedynkę nie był w stanie wiele zrobić. – - W ostatniej kwarcie miałem bardzo wiele pozycji rzutowych i nie sposób było z tego nie korzystać – mówi Miller i dodaje. – Akcje w tej części zawodów były szybkie i co chwilę raz atakowaliśmy my, raz goście. Na pewno lepiej mi się dogrywa do kolegów, gdyż do tego jestem stworzony. Niemniej jednak trafiać do kosza też jest fajnie i chyba mi to wychodzi dobrze. Zdecydowanie wolę podawać i wypracowywać kolegom pozycję do rzutów. Moja nominalna pozycja to rozgrywający – stwierdza najskuteczniejszy w ekipie Siarki-Jezioro Miller.

Siarka-Jezioro Tarnobrzeg – Energa Czerni Słupsk 81:93 (21:20, 23:21, 20:27, 17:25)
Siarka-Jezioro: Miller 24 (2×3), Piechowicz 11 (1×3), Karnowski 6, Tiller 16 (2×3), Doaks 11 oraz LaMarshall 11 (1×3), Barycz 2, Wyka 0.
Czarni Energa: Hinson 19 (3×3), Burrell 7, Roszyk 6, Morrison 10, Białek 4 (1×3) oraz Weaver 15 (1×3), Cesnauskis 14 (2×3), Leończyk 12, Kikowski 6 (1×3).
Sędziowali: J. Zamojski, D. Włodkowski i B. Wojdak. Widzów: 1200.

Wyniki innych meczów: ŁKS Sphinx Łódź – Anwil Włocławek 89:71 (28:20, 22:24, 16:12, 23:15), AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański 87:68 (19:13, 21:20, 23:18, 24:17), PGE Turów Zgorzelec – Kotwica Kołobrzeg 76:74 (25:9, 14:23, 20:22, 17:20), Zastal Zielona Góra – PBG Basket Poznań 71:57 (16:13, 21:16, 17:8, 17:20), AZS Politechnika Warszawska – Trefl Sopot. Pauzował Śląsk Wrocław.

Mecze w następnej kolejce (11.10.) Kotwica Kołobrzeg – AZS Koszalin, ŁKS Sphinx Łódź – Trefl Sopot; (12.10.): PBG Basket Poznań – PGE Turów Zgorzelec, Energa Czarni Słupsk – AZS Politechnika Warszawska, Polpharma Starogard Gdanski – Siarka Jezioro Tarnobrzeg (godz. 19), Śląsk Wrocław – Zastal Zielona Góra.