Przesunięcie godzin odbioru śmieci ułatwiłoby życie kierowcom

Taki widok rano to częsty obrazek na ulicach Rzeszowa. Tyle że wówczas stoi sznur samochodów. Fot. Paweł Bialic
Taki widok rano to częsty obrazek na ulicach Rzeszowa. Tyle że wówczas stoi sznur samochodów. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. MPGK nie chce, żeby śmieciarki odbierały odpady od 9 rano.

W piątek pisaliśmy na łamach Super Nowości o śmieciarkach, które rano blokują wiele uliczek i ulic wtedy, gdy mieszkańcy Rzeszowa chcą dojechać do pracy czy np. odwieźć dzieci do szkół i przedszkoli. Co więcej, zwracali uwagę na to, że śmieciarki i ludzie obsługujący odbiór śmieci tak hałasują, że budzą mieszkańców. Nasi Czytelnicy zaproponowali odbiór śmieci od godziny 9. Co na to Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie?

– Wiele lat naszych doświadczeń oraz przykładów innych firm o podobnej branży do naszej wskazują, że optymalnym czasem pracy dla służb odbierających odpady są godziny od 6 do 14. Od godziny 6 w Rzeszowie śmieciarki wjeżdżają w ulice, w które w godzinach późniejszych wjazd jest praktycznie niemożliwy (np. rejon Hali Targowej, ZUS, Dworzec PKP) – mówi Juliusz Sieczkowski, prezes MPGK w Rzeszowie.

Prezes podkreśla, że wciąż zwraca uwagę pracownikom, aby podczas załadunku odpadów tam, gdzie tylko jest to możliwe, zatrzymywali samochody blisko prawej strony jezdni, tak aby w sposób bezpieczny można było ominąć stojącą śmieciarkę.

– Dodatkowo chcemy zwrócić uwagę na to, że zmiana godzin rozpoczęcia naszej pracy na proponowaną godzinę 9 spowoduje przesunięcie zakończenia pracy na godziny popołudniowe, co może wywołać kolejne uwagi o utrudnieniach związanych z powrotem do domów, terminowym odbiorem dzieci z przedszkoli itd. – dodaje prezes.

Tyle że nasi Czytelnicy zwrócili uwagę i na ten problem po naszym piątkowym artykule i podali rozwiązanie tej sytuacji. – Można od 9 rano do 15 odbierać śmieci, a później przerwa i od 18 do 20. To kwestia ustalenia grafików, różnych zmian pracowników i myślę, że daliby radę – przyznaje w telefonicznej rozmowie pan Marek, mieszkaniec Rzeszowa.

Jednak sytuacja z przesunięciem godzin odbioru śmieci w najbliższym czasie prawdopodobnie nie zmieni się, a prezes jedynie dodaje: – Przepraszamy za utrudnienia spowodowane sposobem wykonywania naszych obowiązków.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin z Pobitna
Marcin z Pobitna
7 lat temu

Bogdan! Ja mam propozycję, abyś sam się zatrudnił w takiej firmie i pracował w nocy! ty chłopie „ni mosz” nic a nic szacunku do bliźniego. Szacuneczek dla „śmiecarzy” i stoję murem za nimi i prezesem. A przecie śmieci z tego co ja wiem wywozi sie raz w tygodniu i zajmuje to parę minut – także lepiej jest chyba żeby 10-ciu wstało jeleni wcześniej i wyjechało niż 100 pracownikom dezorganizować życie rodzinne. poza tym można przesiąść się na autobus, zamienić sią z kolega pracą żeby było bliżej to wtedy rowerkiem dla zdrowia. problem SZTUCZNY i niski poziom redaktora, żeby zajmować się… Czytaj więcej »

Bogdan
Bogdan
7 lat temu

Nic dodać nic ująć.

Bogdan
Bogdan
7 lat temu

Szanowni Panowie z MPGiK, w wielu miastach Europy śmieci odbierane są w godzinach nocnych. Nie robicie sztucznych korków, macie dojazd do newralgicznych punktów, trzeba niestety tylko troche ciszej się zachowywać. Niestety w tej firmie rządzi komuna bo to przecież spółka komunalna to nie będą pracować w nocy. W Izraelu nawet autostrady remontuje się nocą i jest dobrze, ale trzeba chcieć tylko po co jak można wysolić rachunek za wywóz odpadów i jeszcze mieć w tyłku obywatela. POzdrawiam