Przeszczep szansą na drugie życie

RZESZÓW. 16 marca, w budynku S, Politechniki Rzeszowskiej zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Zarejestrować będzie mógł się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja (trwająca od godziny 10 do 18) będzie polegać na pobraniu 4 ml krwi. Chętni do zostania dawcą powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Równocześnie z akcją rejestrowania dawców w sali konferencyjnej odbędzie się otwarta konferencja zatytułowana “Przeszczep szansą na drugie życie” zakończona występem (o godzinie 13 30) Marcina Dańca.

Akcję rejestrowania dawców przeprowadzi Fundacja DKMS Polska przy wsparciu i współpracy Centrum Medycznego “Medyk” oraz Politechniki Rzeszowskiej. Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy zdecydują się pomóc Ewie i innym osobom chorym na białaczkę. (Ewa ma 34 lata. Jest matką 3-letniego synka. Urodziła się i wychowała w okolicach Sędziszowa Małopolskiego. W kwietniu 2009 zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na całym świecie nie ma dla niej dawcy. Teraz TY możesz pomóc Ewie i innym).

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się: 16 marca (środa), w godz. od 10 do 18 na Politechnice Rzeszowskiej (w budynku S) na ulicy Powstańców Warszawy 10 w Rzeszowie.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments