Przetarcie przed play-offami

PLH. Do zakończenia rundy zasadniczej zostały już tylko trzy kolejki, a już dziś sanoczan czeka wyjazdowy mecz z KTH Krynica. Do czwartego w tabeli Jastrzębia ekipa Milana Jancucki traci osiem punktów i sznase na wyprzedzenie rywala są już czysto teoretyczne.

W tegorocznej konfrontacji krynicko-sanockiej trzy razy górą byli zawodnicy Ciarko KH wygrywając na własnym lodowisku 5:2 i 4:3, i na wyjeździe 6:3.

Sanoczanie już pogodzili się, że do fazy play-off przystąpią z piątego miejsca i rozpoczęli już przygotowania do decydujących meczów. W play-off sanoczanie zagrają z kimś z czwórki: Cracovia, GKS Tychy, Unia Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie. Po zakończeniu fazy zasadniczej PZHL po konsultacjach z klubami pierwszej trójki w tabeli ustali pary ćwierćfinałowe play-off wg. klucza: najpierw lider wybiera sobie rywala spośród drużyn z miejsc 5-8, później drugi i kolejno trzeci zespół po sezonie zasadniczym spośród pozostałych drużyn z miejsc 5-8. Czwartej drużynie pozostanie ostatni rywal. Zgodnie z regulaminem obowiązują bonusy i jasne jest, że w ćwierćfinale każdy z rywali Ciarko KH będzie potrzebował do awansu jednej wygranej mniej niż sanoczanie. W meczach play-off gra toczy się do 4 zwycięstw, przy czym drużyna, która zakończyła sezon na wyższym miejscu w tabeli niż przeciwnik, do zakończenia rywalizacji w danej rundzie potrzebuje tylko 3 zwycięstw (bonus), a nie 4. Gospodarzem pierwszego, czwartego oraz ew. piątego i siódmego spotkania jest drużyna, która była wyżej w tabeli po rundzie zasadniczej.

KTH Krynica – CIARKO KH Sanok, wtorek godz. 18

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments